Kapat

Xiaoxun AI Hikaye Anlatan Eğitici Oyuncak Tanıtıldı

Anasayfa
Haberler Xiaoxun AI Hikaye Anlatan Eğitici Oyuncak Tanıtıldı

Xiaomi, Xiaoxun markası adı altında yapay zeka kullanan hikaye anlatan eğitici oyuncağı tanıttı.

1 ile 3 yaş arasındaki çocuklar için özel olarak tasarlanan oyuncağın Q harfine benzediğini söyleyebiliriz. Oyuncağın dış yapısının silikon olması nedeniyle cihaz çok dayanıklı bir yapıya sahip. Ayrıca bu silikon dış yüzey herhangi bir alerjik ya da toksik sorunlara yol açmıyor. Oyuncağın yüzünde çocukları uyurken rahatsız etmeyecek türde LED aydınlatma bulunuyor. Mikrofon, hoparlör, SD kart yuvası ve USB arabirimi de oyuncağın diğer dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.

Xiaoxun Hikaye Anlatan Eğitici Oyuncak, İngilizce programlar, çocuk şarkıları ve klasik Çin hikayelerini barındıran önceden yüklenmiş içerikler ile geliyor. Ayrıca evebeynler isteklerine göre SD kart yuvasını kullanarak kendi içeriklerini yükleyebiliyorlar. Oyuncak içerisinde bulunan yapay zeka (AI) teknolojisi sayesinde sorulan sorulara cevap verebiliyor.

WiFi üzerinden akıllı telefonlarınız ile bağlantı kurabileceğiniz oyuncak, evebeynlerin çocuklarını eşzamanlı olarak dinleyebilmelerini sağlıyor. İçinde bulunan 1080mAh batarya sayesinde cihaz 8 saate kadar devamlı kullanımda olabiliyor.

Xiaoxun Hikaye Anlatan Eğitici Oyuncak, Çin’de $50 (299 Yuan) fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir