Kapat

Xiaomi’nin Süper Şarj’ı 17 Dakikada Telefonunuzu Hayata Döndürecek!

Anasayfa
Haberler Xiaomi’nin Süper Şarj’ı 17 Dakikada Telefonunuzu Hayata Döndürecek!

Xiaomi, Super Charge Turbo adını verdiği 100W hızlı şarj teknolojisini Redmi altında üretecek ve telefonlar 0’dan 100’e 17 dakika’da şarj olacak!

Son zamanlarda Xiaomi, Super Charge Turbo adını verdiği, 100W’lık hızlı şarj teknolojisinin testlerini 4000mAh bir bataryada deneyerek %0 şarjdan %100 şarja 17 dakikada doldurmayı başarmıştı. Şimdi ise Redmi Ürün Yöneticisi Lu Weibing, Weibo’da yaptığı paylaşım ile birlikte Redmi’nin Xiaomi Super Charge Turbo teknolojisini kendi telefonları için üreteceğini açıkladı.

Daha öncesinde Xiaomi Başkanı Lin Bin, Weibo’da yaptığı paylaşımda şirket mühendislerinin yeni hızlı şarj teknolojisini başarıyla test ettiklerini açıklamıştı. Bu test sonucunda Xiaomi, şu an piyasadaki en hızlı şarj teknolojisi olan, OPPO’nun geliştirdiği SuperVOOC’tan neredeyse iki kat daha hızlı bir şarj teknolojisine ulaştı.

Xiaomi Super Charge Turbo ile kıyaslandığında SuperVOOC telefonları %65 şarj ederken, Xiaomi’nin yeni teknolojisi cihazı %100 şarj ediyor. Şu an için bu teknolojis hakkında Lin Bin’in paylaştığı test videosundan başka bir şey olmasa da Redmi’nin yakın zamanda bu şarj teknolojisini seri üretime geçireceği açıklandı. Ayrıca Redmi’nin tanıtmayı beklediğimi amiral gemisi modellerinde de bu teknolojiyi göreceğimiz bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir