Kapat

Xiaomi Zero Smart Kapı Zili Kitlesel Fonlamaya Açıldı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Zero Smart Kapı Zili Kitlesel Fonlamaya Açıldı

Xiaomi, yeni ürünü akıllı kapı zili için kitlesel fon topluyor.

Xiaomi yeni ve farklı cihazları için her zaman YouPin platformu üzerinden kitlesel fonlama toplama yoluna gidiyor. Bu sayede yeni cihazın ne kadar talep gördüğü ölçüldüğü gibi aynı zamanda bu cihaz için fon da toplanmış oluyor.

Xiaomi’nin bu sefer kitlesel fonlamaya açtığı yeni cihazı akıllı bir kapı zili. Tam adı Xiaomi Zero Smart Video Doorbell olan akıllı kapı zili şık tasarımı ve işlevsel özellikleri ile dikkat çekiyor. Biri hoparlör diğeri de kameralı bir butondan oluşan iki parçalı cihazın YouPin platformundaki fiyatı 30 dolar olarak belirlenmiş.

Akıllı kamerası üzerinde bulunan PIR vücut sensörü sayesinde 3 metre dahilindeki insanları ve hareketleri algılayan cihaz ev sahibinin telefonuna bildirim gönderebiliyor. Xiao AI akıllı asistan sayesinde yüz algılama özellikleri de bulunan kapı ziline aile üyelerinin yüzlerini tanıtmanız halinde bu yüzler dışında birini algıladığında da aynı şekilde telefonunuza bildirim gönderebiliyor. Ev sahibi bu sayede kapıya ya da video kaydına bakmadan eve yabancı birinin geldiğini anlayabiliyor.

Öte yandan uzaktan kontrol edilebilen akıllı zilin hoparlörü sayesinde çocuğunuz evde yalnızken kapıya gelenlere cevap verebilmenize ya da çocuğunuza kapıyı açmamasını söylemenize imkan tanıyor. Ayrıca “SafeSound” özelliği sayesinde akıllı zil çocuğunuz kapıdaki yabancıya cevap verirken sesini bir yetişkinin sesine çevirebiliyor.

4 adet AA pil ile çalışan Xiaomi Zero Smart Video Doorbell akıllı uyku modu sayesinde bu piller ile 6 ay aralıksız çalışabiliyor. 30 dolar fiyat etiketine sahip olan cihaz şu an içn YouPin platformu üzerinden satın alınabiliyor.