Kapat

Xiaomi Yeni Xiao AI Akıllı Hoparlörlerini Tanıttı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Yeni Xiao AI Akıllı Hoparlörlerini Tanıttı

$24 dolar (169 Yuan) fiyat etiketiyle dikkat çeken iki adet yeni Xiao AI Akıllı Hoparlör tanıtıldı.

Xiaomi bugün Xiao AI Speaker Universal Remote Edition ve Xiao AI Speaker Play adlarıyla Xiao AI asistan ile çalışan iki yeni akıllı hoparlör tanıttı.

Xiao AI Hoparlör Universal Remote Edition

Akıllı hoparlör dikdörtgen şeklindeki tasarımı ve siyah rengiyle geliyor. Cihazın kontrol bölümünde üst taraftaki durdur/devam et, ses kontrol ve mikrofonu kapat tuşlarını görüyoruz. 468 gram ağırlığa sahip cihaz, 140mm uzunluğunda.

Akıllı hoparlörün başlıca görevi pek çok farklı akıllı ev aletini kontrol edebilmesi. Xiaomi’nin açıklamalarına göre cihaz, 5000 farklı akıllı ev aletini kontrol edebiliyor. WiFi, kızılötesi ve Bluetooth bağlantıları sağlayabilen cihaz ile birlikte sıcaklıkölçer cihazlarınıza hoparlör ile soru sorabilir ve gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Böylelikle sensörlerinizdeki bilgileri okumak için Mijia uygulamasına girmenize gerek kalmıyor. Xiaomi’nin dediğine göre Bluetooth özelliği Ağustos ayında gelecek bir OTA güncellemesi ile birlikte aktif olacak.

Hoparlörde evinizin her köşesinden ses komutlarınızı iletebileceğiniz 360°‘lik bir mikrofon bulunuyor. Üzerinde 4 adet kızılötesi sensör bulunan cihaz 10 metre uzaklığa kadar ev aletlerinizi kontrol edebiliyor.

2.4GHz WiFi ve Bluetooth 4.1 bağlantılarını kullanan cihaz, microUSB girişi yoluyla 5V/2A adaptörle şarj oluyor. Cihazın fiyat etiketi $29 dolar (199 Yuan) olarak belirlenmiş.

Xiao AI Hoparlör Play

Kardeşi ile aynı tasarıma sahip olan Play modeli beyaz renkte geliyor. Cihaz ayrıca Phillips ve AUX gibi farklı markaların da akıllı ürünlerini kontrol edebiliyor ancak sadece WiFi bağlantısı kullanarak cihazlarla etkileşime geçebiliyor.

Aynı Universal Remote Edition’da olduğu gibi Xiao Ai Hoparlör müzik yayını yapabiliyor ve çocuklara hikayeler okuyabiliyor. Cihazın fiyat etiketi ise $24 dolar (169 Yuan).