Kapat

Xiaomi, Yeelight Meteorite Fotoselli Mini Tavan Lambası’nı Tanıttı

Anasayfa
Haberler Xiaomi, Yeelight Meteorite Fotoselli Mini Tavan Lambası’nı Tanıttı

Xiaomi, zincir şirketi Yeelight aracılığı ile Yeelight Meteorite Fotoselli Mini Tavan Lambası’nı tanıttı.

Xiaomi‘nin doğa dostu zincir şirketi Yeelight, içinde akıllı aydınlatmalar, gece lambaları, göz korumalı masa lambaları bulunan çok geniş ev elektrikli aydınlatma sistemleri ile tanınıyor. Şirket bugün Yeelight Meteorite Fotoselli Mini Tavan Lambası‘nı tanıttı. Cihazın geçen yıl tanıtılan Yeelight Fotoselli Gece Lambası‘na çok benzer şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Fotosel özellikli lamba hareket sensörleri sayesinde herhangi bir hareket algıladığında açılıyor ve hareket olmadığı durumlarda otomatik olarak kapanıyor.

Fotoduyarlı ve insan infrared olmak üzere iki sensör bulunan lamba, karanlıkta sadece insan vücudu hareketi algıladığında açılıyor. Açıldıktan sonra herhangi bir hareket algılanmadığında ise ışık 60 saniye sonra kayboluyor.

25cm çapa sahip Yeelight Meteorite Fotoselli Mini Tavan Lambası bahçe duvarlarında ve balkonlarda da kullanılarak elektrik düğmesi ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu sayede ışıkların çektiği sivrisinek saldırılarından da kurtulabilirsiniz. Sivrisinek karşıtı tasarıma sahip iddiasıyla tanıtılan cihazın bu özelliğinin nasıl çalıştığı konusunda henüz bir bilgimiz yok. Xiaomi Youpin platformunda satışa sunulan cihazın fiyat etiketi ise $14 (99 Yuan).