Kapat

Xiaomi Yapay Zekalı Akıllı Ev Kamerası Tanıtıldı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Yapay Zekalı Akıllı Ev Kamerası Tanıtıldı

Xiaomi, AI Asistanı teknolojisine sahip yeni akıllı ev kamerasını tanıttı.

Mijia firması altında tanıtılan akıllı ev kamerasının içerisinde AI (yapay zeka) asistanı bulunuyor. Mijia Akıllı Ev Kamerası, Xiaomi ve Xiaoyi’nin tanıttığı diğer ev kameraları ile benzer tasarıma sahip. 1080p çözünürlükte video kayıt özelliği bulunan kamerada ayrıca 360° hareket ve zoom özellikleri de bulunuyor. Kameranın içinde Ambarella S3LM IP kamera yonga seti bulunuyor. Mijia Akıllı Ev Kamerası, Texas Instrument motor sürücüsü ve çift dijital gürültü engelleyicili mikrofon kullanıyor.

1/2.7CMOS sensöre sahip kameranın piksel büyüklüğü ise 3um. 9 adet 940nm kızılötesi lamba bulunan kamera, gece modunda kaliteli çekimlerin gerçekleşmesini sağlıyor. Kamerada bulunan lamba teknolojisi 850nm kızılötesi lambalı kameralar gibi geceleri kırmızı ışık yayılmasını engelliyor.

Xiaomi’nin AI Asistanı ile birlikte kamera video veya fotoğraf çekmek için sesli komutları algılayabiliyor. Cihaz ayrıca Mi Robot süpürge, akıllı prizler, ışıklar ve hava temizleyicileri gibi cihazları da kontrol edebiliyor. Xiaomi’nin açıklamalarına göre Mijia Akıllı Ev Kamerası ayrıca çeşitli platformlardan müzik ve sesli kitap yayını yapabiliyor.

Xiaomi Mijia Akıllı Ev Kamerası’nın fiyat etiketi ise $58 dolar (399 Yuan). Cihaz Youpin üzerinden satışa sunuldu.