Kapat

Xiaomi ve IKEA Arasında İşbirliği Başlıyor

Anasayfa
Haberler Xiaomi ve IKEA Arasında İşbirliği Başlıyor

İki dev şirket çeşitli alanlarda işbirliği yapacaklarını duyurdu.

Xiaomi, yeni alanlara açılmak ve farklı pazarlarda yer almak için sürekli bir çaba sarf ediyor. Özellikle yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti (IoT) alanında büyük yatırımlar yapan Xiaomi, bu bağlamda yeni işbirlikleri yapmayı da ihmal etmiyor.

Geçtiğimiz gün yapay zeka araştırmaları için yeni bir tesis kuracağını duyuran Xiaomi, bugün de önemli bir işbirliğini duyurdu. AIOT Geliştiricileri Konferası‘nda konuşan Lei Jun, Xiaomi ve IKEA‘nın yapay zeka ve nesnelerin interneti alanında ortak çalışmalar yürüteceğini duyurdu.

Xiaomi ve IKEA işbirliği sonucunda akıllı ev sistemleri, yapay zekalı mobilyalar ve nesnelerin interneti teknolojisi ile çalışan aydınlatma ürünleri alanlarında yeni cihazlar ve hizmetler göreceğiz. Aralık ayından itibaren IKEA‘nın IoT tabanlı aydınlatma ürünleri Xiaomi‘nin IoT platformu ile uyumlu bir şekilde çalışmaya başlayacak.

IoT ürünleri alanında çok güçlü bir konumda bulunan Xiaomi, piyasada satılan IoT ürünlerinde %1,7 paya sahip. Bu pay Apple için %0,9, Google için %0,6 ve Amazon için %0,9.