Kapat

Xiaomi Üç Yıl İçerisinde Çin Pazarını Ele Geçirecek

Anasayfa
Haberler Xiaomi Üç Yıl İçerisinde Çin Pazarını Ele Geçirecek

Xiaomi, hırslı ve dinamik politikaları ile Çin pazarını derinden etkilemeye hazırlanıyor.

2014 yılında açtığı ilk mağazasından beri Xiaomi sürekli olarak iş modelini geliştirerek düzenledi. Sadece internet üzerinden satışlarla başlanılan çalışma hayatına dünya üzerinde pek çok bölgede fiziksel mağaza açarak devam eden şirket yatırımcıların da ilgisini günden güne çekiyor. Bu yılın Mayıs ayında Xiaomi, bazı organizasyon yapılanmaları ve personel görüşmelerini açıklamıştı. Görüşmelerin ışığında grubun CEO’su ve Başkan’ı Lei Jun, Xiaomi Grubu olarak iş gelişmesinde ve takım yönetiminde daha fazla sorumluluk alacaklarına karar kılmıştı.

Açıklamadan bir ay sonra Lei Jun ve Xiaomi Çin Ekibi kapalı kapılar ardında mobilizasyon toplantısı düzenledi. Toplantıda Lei Jun, ‘’Xiaomi Demir Ordusu, üç yıl içerisinde zafere koşacak!’’ sloganı altında bir konuşma paylaşıldı. Konuşmada ve alınan kararlarda Jun, şirketin Çin pazarını üç yıl içerisinde ele geçireceğini açıkladı. Xiaomi, Redmi ve Yapay Nesnelerin İnterneti alanlarında büyük gelişmeler yapması beklenen şirketin 5G bağlantısı ile de Çin pazarının kalbini çalacağı tahmin ediliyor.

Bu yılın Ocak ayında Xiaomi telefonlarında ve Yapay Nesnelerin İnterneti konusunda çift motorlu strateji ile birlikte daha farklı bir yöntemle cihazlarını geliştireceklerini açıklamıştı. Geçen hafta ise Xiaomi Çin bölgesini yeniden inşa edeceğini ve farklı bir fiziksel iş modeli komitesi oluşturacağını açıkladı. Xiaomi’nin bütün bu çabaları yerel marketi daha fazla etkisi altına almak ve Huawei ile daha iyi bir yarışa girebilmek için yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir