Kapat

Xiaomi Telefonlarına eSIM Özelliği Geliyor!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Telefonlarına eSIM Özelliği Geliyor!

Xiaomi yayınlayacağı yeni güncelleme ile Mi telefonlarına eSIM özelliğini getirecek.

Xiaomi geliştirilmiş servis teknolojilerini günden güne geliştireye devam ediyor. MIUI 10 ROM 8.9.20 versiyonunun gelmesiyle beraber eSIM adında yeni bir özellik telefonlara tanıtıldı. İçinde acil durum fonksiyonu da bulunduran özellik ile birlikte kullanıcılar 3 kere telefonu kapatma tuşuna bastıkları zaman acil durumlarda rehberlerinden atadıkları kişiyi otomatik olarak arayabilecekler. Şu an için bu özellik Xiaomi Mi Note 3 ve Xiaomi Mi Max 3 cihazlarında bulunuyor.

Yeni gelen güncelleme ile beraber kullanıcılar eSIM teknolojisi ile de tanışacak. Fiziksel SIM kartı taşınması yerine kullanıcılar uygulama ile SIM kartılarına ulaşabilecekler. Şu an için sadece Çin’de kullanılan eSIM uygulaması aktif olarak çift SIM kart kullanan cihazlarda çalışmayacak. Cihazda tek SIM kartı bulunduğu durumlarda eSIM uygulamasını da aktif hale getirebileceksiniz. Uygulamanın küresel olarak ne zaman yayınlanacağına dair elimizde henüz bir bilgi yok. Güncelleme ile birlikte Xiaomi Mi 6 cihazlarında daha iyi sistem performansı da görülüyor.

eSIM Nedir?

Yapay SIM olarak da bilinen eSIM, akıllı telefonlar, akıllı saatler ve diğer pek çok teknolojik ürün ile entegre olabilen yapısı sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. eSIM ile birlikte SIM kartı gibi fiziksel kartların kullanımı da ortadan kalkabilecek. Cihazlara yeni özellikler kazandıracak eSIM teknolojisi, dijital iletişim deneyimini geliştirirken yeni ürünler ile bağlantı kolaylığı da sağlayacak. Gelecek nesil telefonlar ile optimize olabilecek sistem fiziksel kart yuvalarını da kaldırarak telefonların tasarımlarını az da olsa değiştirebilecek.