Kapat

Xiaomi Takipçisiyle Yemeğe Çıkmayan Lei Jun Davalık Oldu!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Takipçisiyle Yemeğe Çıkmayan Lei Jun Davalık Oldu!

Xiaomi Kurucusu Lei Jun’un akşam yemeği sözünü yerine getirmediğini iddia eden takipçi, Jun’u mahkemeye verdi.

Çin’de bir Xiaomi takipçisi, Xiaomi’yi verilen akşam yemeği sözünü tutmadığı iddasıyla şirketin kurucusu Lei Jun ile birlikte davaya verdi. Haidian Mahkemesi’nin resmi internet sitesindeki açıklamaya göre mahkeme kontrat anlaşmazlığı nedeniyle davayı kabul etti.

Mr. Yang’ın hazırladığı dosyalarda Xiaomi’nin resmi online mağazasının verdiği sözü tutmadığı ve şirketin söz verilen hediyenin talep edilmesi yazıyor. Xiaomi’nin sözünün tutmamasının bir Mi Fan’ı olarak duygularını incittiğini açıklayan Mr. Yang, verdiği kayıplar için toplamda $3491 dolar (24,000 Yuan) para talep ediyor.

Mr. Yang’ın iddialarına göre Xiaomi’nin, halka açık olarak 2017 yılının Ağustos ayında Xiaomi’nin telefon satışlarını kapsayan ve ödülünün şirketin CEO’su Lei Jun ile bir akşam yemeği olduğu bir yarışma düzenlediği görülüyor. 300’den fazla Mi 5X, 300’den fazla Redmi Note 5A ve 400’den fazla Mi 5X ve Redmi Note 5A satışının sağlanması gibi 3 şartı olan yarışmanın kazananı olabilmek için herhangi bir şartını tamamlamak yetiyordu. Mr. Yang ise 523 adet Redmi Note 5A telefonu satarak yarışmayı tamamladığını iddia ediyor. Ayrıca iddialarına göre yarışma bittiğinde şirket ile iletişim kurduğunda Xiaomi’nin ödül vermeyi açıkça red ettiği de söyleniyor.