Kapat

Xiaomi Strakz, Geekbench’te Görüntülendi!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Strakz, Geekbench’te Görüntülendi!

Xiaomi‘nin yeni telefonu  ”Xiaomi Strakz” Geekbench Benchmark platformunda ortaya çıktı. Geekbench‘in listesinden çıkan telefonun özelliklerine baktığımızda düşük bütçeli bir Xiaomi telefonunun tanıtılacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Strakz‘ın Geekbench listesindeki özelliklerine baktığımızda Xiaomi’nin bir başka cihazını daha Snapdragon 625 yonga setiyle donattığını görüyoruz. Xiaomi aynı yonga setini Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi 5 Plus, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 4 Prime, Mi Max 2, Mi A1 ve Mi 5X gibi akıllı telefonlarını güçlendirmek için kullanıyor.

Önceden yüklenmiş Android 8.1 Oreo ile gelecek olan telefona Snapdragon 625 yonga seti ve 4GB RAM eşlik edecek. Xiaomi Starkz tek çekirdek testinde 902, çift çekirdek testinde ise 1536 puanlık derece yakaladı. Cihaz 4GB RAM ile gelecek olsa da Benchmark puanlamasında rakiplerinden geride kaldı. Aynı zamanda, bir yazılım sistemi hatası nedeniyle cihazda bulunan Snapdragon 625 yonga setinin taban verisi frekansının 0 (sıfır) MHz olduğu belirtildi.

Güç tasarruflu Snapdragon 625, son zamanlarda bütçe dostu akıllı telefonları güçlendirmek için kullanılıyor. Strakz telefonunun Redmi 6 ya da başka bir telefon olabileceği ihtimali de var.

Hindistan’da, orta ölçekli telefon pazarında liderliği Samsung‘dan alan Xiaomi, bu sene dünya genelinde 100 milyon cihaz pazarlamayı planlıyor. Buna ek olarak Xiaomi bu yıl için de orta ölçekli telefon pazarında kendi hedeflerini aşmayı planlıyor.