Kapat

Xiaomi, Snapdragon 675 Kullanan Telefonunu Tanıtacak

Anasayfa
Haberler Xiaomi, Snapdragon 675 Kullanan Telefonunu Tanıtacak

Xiaomi, gücünü Snapdragon 675 yonga setinden alan yeni telefonunu yakında tanıtacak.

Qualcomm bugün sekiz çekirdekli, orta segment telefonlara özel, oyun performansı, fotoğrafçılık ve yapay zekaya odaklanmış yeni yonga seti Snapdragon 675’i tanıttı. Yeni yonga seti, Ağustos’ta tanıtılan Snapdragon 670’in devamı niteliğinde.

Snapdragon 675’in tanıtımından sonra Xiaomi, 11nm işlemciye sahip bu yonga setini kullanan yeni bir cihaz tanıtılacağının açıklamasını yaptı.

Küresel Xiaomi Başkanı ve Xiaomi Hindistan Direktörü Manu Kumar Jain bu açıklamayı Qualcomm’un Hong Kong’ta gerçekleştirdiği 4G/5G zirvesinde yaptı. Xiaomi, Snapdragon 675  kullanan bir telefon üreteceğini açıklayan ilk firma oldu. Artık beklentiler çıkacak telefonun da bu yonga setini kullanan üretilen ilk telefon olma özelliği kazanılması yönünde.

Snapdragon 675 yonga seti içerisinde iki adet 2.0GHz Cortex A76, altı adet 1.78GHz güç tasarruflu Cortex A55 barındırıyor. Bu yonga seti ile birlikte orta segment telefonlara ileri segment telefonlarda aşina olduğumuz bazı özellikler geliyor. OpenGL ES 3.2, Open CL 2.0, Vulkan ve DirectX12 destekli Adreno 61X grafik arabirimine sahip Snapdragon 675, 3D yüz tanıma ve portre modu destekleyen 3 kameralı cihazlar için de destek sağlayabiliyor.

Limitsizce HD kalitede slow motion videolar çekebileceğiniz yonga seti ile 600Mbps indirme hızlarına ulaşabilisiniz. Yonga seti ayrıca Bluetooth 5.0 da destekliyor.

Xiaomi, Snadragon 675 ile gelecek cihazının henüz resmi bir tanıtım tarihini yayınlamasa da cihazın gelecek yıl tanıtılacağını biliyoruz ve muhtemelen gelecek yılın ilk çeyreğinde tanıtılacağını tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir