Kapat

Xiaomi Resmi Olarak İngiltere Pazarına Giriş Yaptı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Resmi Olarak İngiltere Pazarına Giriş Yaptı

Xiaomi, Three ile ortaklık kurarak resmi olarak İngiltere pazarına giriş yaptı.

Çinli teknoloji şirketleri Kuzey Amerika’da çeşitli sorunlarla karşılaşırken Xiaomi bir süredir Avrupa’ya odaklanmış durumda ve öyle görülüyor ki istediği verimi alıyor. Şirket şu anda resmi olarak İngiltere’ye adımını attı ve ülkedeki en büyük ağ sağlayıcılarından biri ile ortaklık kurdu.

Xiaomi, Three, The British Telecoms ve internet servis sağlayıcısına sahip CK Hutchinson Holdingleri ile anlaşma imzaladı. Bu da demek oluyor ki İngiltere’de yaşayanlar Xiaomi cihazlarını taşıyıcı ağ üzerinden satın alabilecekler. Kullanıcıların telefonları da Avusturya, İsveç, Danimarka, İrlanda ve İtalya gibi ağ sağlayıcısının bulunduğu ülkelerde kullanılabilecek.

Ağ sağlayıcısının dijital yönetiminden sorumlu Tom Malleschitz, Engadget’e yaptığı resmi açıklamada şu sözleri söyledi;

Xiaomi’nin başarısını uzun bir süredir takip ediyoruz ve şirketin sunduğu ağ bağlantısına sahip çok çeşitli cihazlarına hayranlık duyuyoruz. Bu partnerlik bize akıllı telefon çeşitliliğimizde yeni bir öncü marka katacak ve gelecekte Three müşterileri için sunacağımız yenilikçi ağ bağlantılı ürünler için kapılar açacak.

Şu an için telefonların Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Xiaomi ayrıca Çek Cumhuriyeti‘ne de resmi olarak giriş yaptı.