Kapat

Xiaomi Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro Hindistan’da Üretilecek

Anasayfa
Haberler Xiaomi Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro Hindistan’da Üretilecek

Xiaomi Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro, %100 olarak Hindistan’da üretilecek.

Birkaç gün önce Xiaomi, Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro’yu Hindistan’da tanıttı. Şimdi ise şirket iki telefonun da Hindistan’ın Andhra Pradeş eyaletinin Sri City bölgesinde yerel olarak üretileceğini duyurdu.

Şirketin açıklamarına göre Hindistan’da satılan Xiaomi telefonlar %95 oranında Hindistan üretimi. Xiaomi Hindistan Genel Müdürü Manu Kumar Jain, Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro’nun %100 olarak Hindistan üretimi olacağını ve yakında konu ile ilişkin daha detaylı bir açıklama yapılacağını söyledi.

Manu Jain, şirketin “Make In India” (Hindistan’da Yap) girişimi adı altında üretim çalışmalarının hızlandırılması yönünde planları olduğunu açıkladı. Xiaomi, şu an için diğer ürün kategorilerinin üretimi için Hindistan’da daha fazla üretim tesisi kurulması yönünde çalışmalar yapıyor.

Kısa bir zaman önce şirket, Hindistan’ın Noida bölgesinde Çin menşeili Hipad Technology isimli şirketle ortaklık kurarak üçüncü üretim tesisini açtığını duyurmuştu. Üretim tesisi şu an için taşınabilir şarj cihazı üretmek için kullanılıyor.

Manu Kumar Jain, Xiaomi’nin Hindistan pazarındaki genel performansı hakkında bilgileri de sözlerine ekledi;

2017 yılında Hindistan’da en iyi 10 telefon arasında 6 adet Xiaomi telefonu vardı. Şu anda ülkede %57 oranında online pazar payımız, %11 oranında ise yerel pazar payımız var. Şimdiki hedefimiz ise online pazardaki satış oranımızı koruyarak yerel satışlarda yıllık olarak güçlü bir performans göstermektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir