Kapat

Xiaomi Redmi 6’da Donma Sorunları Yaşanmayacak

Anasayfa
Haberler Xiaomi Redmi 6’da Donma Sorunları Yaşanmayacak

Xiaomi, Redmi 6 modellerinde donma sorunlarının yaşanmayacağını ifade eden bir poster yayınladı.

Xiaomi dün Redmi 6 serisinin 12 Haziran‘da tanıtılacağını resmi olarak doğruladı. Söylenen tarihte Redmi 6, Redmi 6A ve Redmi 6 Pro/Plus’ın tanıtılması bekleniyor. Redmi 6 serisi hakkında başka bir detay vermeyen şirket, bugün Redmi 6 serisinde büyük bir gelişme olacağını iddia eden bir poster yayınladı. Poster aracılığı ile Xiaomi, Redmi 6‘da uzun süreli kullanımda cihazda donmaların yaşanmayacağını vaad ediyor.

Android tabanlı amiral gemisi üreten şirketler genellikle cihazların ömrünü uzatabilmek için düzenli olarak güncelleme çıkarıyorlar. Bu sayede bazı amiral gemisi modellerinde oluşan uzun kullanım sonucu cihazın donma ve kasma gibi sıkıntıların önüne geçiyor. Fakat düşük ve orta segment cihazlarda böyle önlemler alınsa dahi cihazlarda donmalar yaşanabiliyor. Xiaomi‘nin yayınladığı afişe göre Redmi 6 serisinde bu tip sorunlar ortaya çıkmayacak.

Şirket şu an için donma sıkıntılarını önüne nasıl geçileceği hakkında bir açıklama yapmadı. Tahminlere göre Redmi 6 serisinin son MIUI güncellemesi olan MIUI 10 ile geleceği söyleniyor. MIUI 9‘dan daha hızlı ve optimize edilmiş bir performans sunan MIUI 10, AI (yapay zeka) ile de derinlemesine entegre olmuş bir sistemden oluşuyor.

Son zamanlarda TENAA‘da ortaya çıkan M1805D1SE model numaralı Xiaomi cihazının Xiaomi Redmi 6 olacağı yönünde görüşler var. Üst çentik ile tasarlanmış cihazda 5.84 inç, Full HD+ ekran bulunuyor. Snapdragon 625 yonga setine sahip olacak cihazın 2GB + 16GB, 3GB + 32GB, 4GB + 64GB RAM ve ROM kapasitelerine sahip seçenekleri ile kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor. 3900mAh bataryaya sahip olacak cihazda 5MP‘lik bir ön kamera ve 12MP‘lik çift arka kamera olması bekleniyor. Android 8.1 Oreo ve ekranın arka tarafında bulunacak parmak izi okuyucusu ile cihazın başlangıç modeli olarak $125 (799 Yuan) fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.