Kapat

Xiaomi Redmi 5 Plus’a Jestlerle Gezinti Geliyor

Anasayfa
Haberler Xiaomi Redmi 5 Plus’a Jestlerle Gezinti Geliyor

Xiaomi Redmi 5 Plus’a iPhone X’teki gibi jestlerle gezinti yapmaya imkan veren bir güncelleme geliyor.

Elimize gelen son bilgilere göre OnePlus’ın haricinde Xiaomi de jest tabanlı gezinti sistemi’ni kullanmak istiyor. Öyle ki Xiaomi şu anda Mi Mix 2’nin beta sürümlerinde jestleri deniyor. Şimdi ise Redmi 5 ve Redmi 5 Plus’ın iPhone X benzeri jestlerle gezinti sağlanabilecek bir arayüz güncellemesi alması bekleniyor. Hatta bazı Çinli kullanıcılar bu özelliği içinde barındıran yeni bir güncelleme aldı bile.

Küçük bir GIF resmi sayesinde jestlerin Redmi 5 Plus’ta nasıl çalıştığını görebiliyoruz. Resimden de anlaşıldığı üzere telefonun alt kısmından yukarı doğru kaydırma hareketi yaptığımızda ana ekrana geri dönüyoruz. Aynı hareketi parmağımızı biraz basılı tutarak yaptığımızda ise çoklu işlem penceresi karşımıza geliyor.

Jestler, Android cihazların 18:9 ekran oranı ile tanıtılmasından beri ilgi çekiyor. Uzun ekranlara rağmen gezinti çubuğu telefonlarda hatrı sayılır bir yer kaplıyor. Bu yüzden jestlere olan ilgi giderek artıyor. Son zamanlarda OnePlus 5T opsiyonel olarak kullanılabilen jestlerle gezinti sistemini tanıttı. Umarız ki Xiaomi’de bu özelliği cihazlarda opsiyonel olarak bulundurur. Söylentilere göre jestler şimdilik Redmi 5 ve Redmi 5 Plus gibi ince çerçeveli modeller için tanıtılacak. Daha eski Xiaomi cihazlarının bu özeliği alıp almayacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir