Kapat

Xiaomi Redmi 1S ve Redmi Note’a MIUI 9.2 Dağıtılmaya Başlandı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Redmi 1S ve Redmi Note’a MIUI 9.2 Dağıtılmaya Başlandı

Xiaomi, Redmi 1S ve Redmi Note’a MIUI 9.2 güncellemesinin dağıtılmaya başlandığını açıkladı.

Xiaomi, MIUI 9.2’nin final güncellemesini Redmi 1S ve Redmi Note’a dağıtmaya başladı. Şirketin açıkladığına göre bu güncelleme 2014 ve 2015 yılında tanıtılan cihazlar için son güncelleme olacak.

Bu güncelleme Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Redmi Note, Redmi Note Prime modelleri için son resmi güncelleme olacak. MIUI 9.2 güncellemesinden önce cihazlar 6 ay önce dağıtılan MIUI 8.5 ile çalışıyordu. Şirket MIUI 9 yerine doğrudan MIUI 9.2 güncellemesini dağıtacak.

Android KitKat tabanlı güncelleme ile interaktif ve yeni kullanıcı arayüzü değişiklikleri, galeri uygulaması, takvim kartları, Mi Video uygulaması ve yeni Mi Tarayıcı kullanıcılar ile buluşacak.

Redmi 1S’in güncelleme sürümü MIUI 9.2.2.0.KHCMIEK, Redmi Note’un MIUI 9.2.2.0.KHIMIEK, Redmi Note Prime’ın ise MIUI 9.2.3.0.KHKMIEK ismiyle dağıtılacak. Güncelleme boyutunun 150-200MB olacağı söylenirken cihazların yeni bir güvenlik yaması almayacağı ve Ekim 2016 güvenlik yaması ile çalışacağı da doğrulandı.

Şirket, güncellemenin aşamalı olarak dağıtıldığını ve bu haftanın sonuna kadar güncellemeyi tüm kullanıcılara ulaştırmayı planladıklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir