Kapat

Xiaomi POCOPHONE F1’in Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı!

Anasayfa
Haberler Xiaomi POCOPHONE F1’in Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı!

Xiaomi’nin işbirlikçi bir markası adı altında tanıtılacak yeni cihazın POCOPHONE F1’in kamera özellikleri ortaya çıktı.

Xiaomi’nin şu anda yeni bir amiral gemisi telefonu üzerinde çalıştığı biliniyor. Redmi ve Mi modellerinden farklı olarak şirketin geliştirilen cihazı POCOPHONE adı altında yeni bir model olarak tanıtması bekleniyor. POCOPHONE F1 adı verilecek cihaz şu anda Bluetooth sertifikasyonunu aldı.

M1805E10A model numarası ile ortaya çıkan cihazın Snapdragon 845 yonga setini kullanacağı ve sıvı soğutma sistemine sahip olacağı biliniyor. Cihazın Bluetooth sertifikasyon sayfasında ise kamera kısmındaki önemli detaylar ortaya çıktı.

Ortaya çıkan belgelere göre POCOPHONE F1, 12MP ve 5MP olmak üzere çift arka kamera düzenine sahip olacak. 1.4µm genişliğinde piksel boyutuna sahip olacak birincil sensörde ayrıca çift piksel otofokus da bulunuyor. Bu kamera düzenine baktığımızda cihazın 12MP + 12MP olan Mi 8 modelinden daha düşük bir kamera düzenine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

POCOPHONE F1‘in ön tarafında ise SuperPixel teknolojisi ile geliştirilmiş 20MP‘lik bir sensör görüyoruz. SuperPixel teknolojisi dört farklı pikseldeki detayları kombine ederek tek büyük piksele göre uyarlıyor. Böylelikle düşük gürültülü, daha fazla ışıklı ve genel olarak daha kaliteli fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Bu teknoloji altında çalışan kamera ayrıca düşük ışık şartlarında da güzel işler çıkarabilecek.

Belgelerdeki bir diğer ayrıntıda ise cihazda infrared aydınlatma ve yüz kilidi özelliği için infrared kamera olduğu görülüyor. Aynı mekanizma Xiaomi Mi 8‘de de bulunuyor. İnfrared aydınlatma ve infrared tarayıcı ile düşük ışık koşullarında da günışığı koşullarındaki gibi ekran kilidinizi açabileceksiniz.

FCC belgelerine göre POCOPHONE, 6GB RAM ve 64GB/128GB ROM seçeneği ile kullanıcılara sunulacak. Ünlü tüyocu Rolan Quandt‘a göre Snapdragon 845 yonga seti ile gelecek cihaz Snapdragon 845 yonga seti ile çalışan en ucuz cihazlardan biri olacak.