Kapat

Xiaomi MIX Flex, Dünya’nın İlk Çift Katlanır Telefonu Videosu Yayınlandı!

Anasayfa
Haberler Xiaomi MIX Flex, Dünya’nın İlk Çift Katlanır Telefonu Videosu Yayınlandı!

Devrim niteliğindeki çift taraflı katlanabilir telefon Xiaomi MIX Flex / Dual Flex videosu kullanıcılara sunuldu.

Ünlü tüyocu Evan Blass’ın bu yılın başlarında Xiaomi’nin katlanır telefonu hakkında sızdırdığı videodan sonra bugün Xiaomi Başkanı Lin Bin Xiaomi’nin resmi katlanır telefonunun kullanım videosunu yayınladı. Şirketin açıklamalarında henüz cihazın adının ne olacağı söylenmese de Lin Bin, Xiaomi MIX Flex ya da Dual Flex adının düşünüldüğünü söyledi. Lin Bin ayrıca Weibo kullanıcılarından da isim önerisi aldı.

Samsung’un gelecek ay katlanır telefonunu tanıtması bekleniyor. 7.3 inç ekrana sahip olacak Samsung telefonu aynı bir kitap gibi açılabiliyor. Buna kıyasla Xiaomi’nin yayınladığı videoda görülen cihaz daha eşsiz bir tasarıma sahip. Sağ ve sol olmak üzere çift taraflı katlanabilen telefon, Lin Bin’in iddialarına göre dünyanın ilk çift taraflı olarak katlanabilen telefonu olacak.

Bin’in açıklamalarına göre videoda görülen cihaz mühendislik bölümünde kullanılıyor. Şirketin cihazı bu tasarıma kavuşturmasında pek çok teknik zorluk başarıyla aşılmış. Bu zorlukların başında da katlanabilir ekran teknolojisi, dört tekerlekli katlanılabilir şaft teknolojisi, esneyebilen kapak ve MIUI sistem adaptasyonları yer alıyordu.

Ortaya çıkacak cihaz tablet ve telefon deneyimini kullanıcılara bir arada sunacak. Videoda gördüğümüz kadarıyla telefonun katlanmamış hali yaklaşık 6 inç civarında. Telefon iki tarafından da katlandıktan sonra ise ekran boyutu 3 inç civarında bir hal alıyor. Telefonun üst tarafında ise kilitlemek ve açmak için bir tuş bulunuyor.

Xiaomi Dual Flex / MIX Flex özellikleri hakkında elimizde henüz bir bilgi bulunmasa da tahminimizce cihaz Snapdragon 855 yonga setine ve 8GB RAM’e sahip olacak. Xiaomi’nin resmi açıklamalarında göre cihaz, 24 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan MWC 2019’da sergilenecek. Kim bilir, belki de cihazın tanıtımını da aynı tarihte görürüz…