Kapat

Xiaomi MIUI 9 Güncellemelerini Rafa Kaldırıyor, MIUI 10 Geliyor Olabilir!

Anasayfa
Haberler Xiaomi MIUI 9 Güncellemelerini Rafa Kaldırıyor, MIUI 10 Geliyor Olabilir!

Xiaomi, MIUI 9 için yeni güncelleme çalışmalarını rafa kaldırırken kullanıcıların aklında MIUI 10 güncellemesi yakında geliyor mu sorusu oluştu.

Xiaomi, MIUI 9 Beta ROM güncellemelerinin 27 Nisan’dan itibaren rafa kaldırılacağını ve Haziran ayına kadar optimizasyon çalışmaları yapılacağını açıkladı. Şirket MIUI 9 Custom ROM’u geçen yılın Temmuz ayında duyurmuştu ve o zamandan beri düzenli olarak kapalı beta ve açık beta güncellemeleri yayınlandı. Fakat şimdi MIUI Forum adminlerinden biri MIUI ekibinin son güncelleme olacak Development/Alpha ROM 8.4.26’yı yayınlayacağını ve daha iyi sistem düzenlemesi ve optimizasyonu için birkaç hafta yeni bir güncelleme gelmeyeceğini açıkladı.

Ayrıca MIUI Global Beta ROM’larını bir haftalığına etkileyecek güncellemenin beklenen MIUI 10 güncellemesi için yapılacağı söyleniyor. Diğer bir deyişle Xiaomi, MIUI 10 Kapalı Beta sürümünü kullanıcılara sunmak istiyor olabilir. Xiaomi, MIUI 10 Custom ROM’u üzerinde bu yıl Ocak ayından itibaren çalışmaya başlanıldığını açıklamıştı. O zamandan beri MIUI 10 hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Xiaomi’nin yaptığı diğer açıklamalara göre MIUI 10 geliştiricileri yapay zeka ve makine öğrenimi üzerinde çalışıyorlar.