Kapat

Xiaomi Mi Smart RearView Dikiz Aynası Tanıtıldı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi Smart RearView Dikiz Aynası Tanıtıldı

Xiaomi’nin dikiz aynası Mi Smart RearView tanıtıldı.

Xiaomi, zincir şirketleri altında ilgi çekici bir ürün daha tanıtıldı. Mi Smart RearView adı verilen araç dikiz aynası geçen yıl tanıtılan 70 Minutes Smart RearView aynaya benzer özellikler taşıyor. Mi Smart RearView dikiz aynası kompakt tasarımı ve ilk modele göre geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu geliştirmelere rağmen Xiaomi, cihazı ilk modelin tanıtıldığı fiyat etiketi ile yani $158 (999 Yuan) ile kullanıcılara sundu.

Akıllı tasarımın yanında Mi Smart RearView, 6.86 inç, 1280 x 480p dokunmatik ekrana sahip. Sadece siyah renk ile gelen cihazın soğutma sistemi de önceki modele kıyasla geliştirilmiş. Soğutma sistemini daha verimli kullanmak için Xiaomi, eşsiz termal kanatlar altında yapılmış aerospace alüminyum materyali kullanmış.

Kamera kısmına baktığımızda Mi RearView, düşük ışık koşullarında da etkili çalışabilen Sony IMX291 sensörlü bir kameraya sahip. Sensörde 6 adet tamamen camdan imal edilmiş küresel lens kullanılmış ve her bir lenste 9 kat kaplama bulunuyor. f/1.8 açıklığa sahip kamerada 150 ° büyük geniş açı bulunuyor.

Ek olarak cihazda yüklü olarak İleri Çarpışma Uyarısı (FCW), Önceden Araç Çalıştırma (PVS) ve Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDW) gibi özellikleri destekleyen ileri seviye sürücü asistanı sistemi (ADAS) bulunuyor. Herhangi bir kaza anında cihaz, videoyu önceden veya sonradan kayıt edebiliyor. Ayrıca videolarınızı dikiz aynasından izleyebileceğiniz gibi mobil uygulama aracılığı ile de görebiliyorsunuz. Cihazda acil durum uyandırma sistemi de bulunuyor.

Mi Smart RearView, kapsamlı bir şekilde aracınızın arkasındaki yol durumunu görebilmeniz ve daha güvenli bir sürüş deneyimi için ön ve arka olmak üzere ve ters olarak kamera kaydı yapabiliyor. Small Love AI sesli komut cihazını destekleyen dizik aynası sesli komut ile de yönlendirilebiliyor. Ses açma, video ve fotoğraf kayıt etme gibi basit komutların yanı sıra “en yakın hava alanına gitmek istiyorum” ya da “Barış Manço’nun şu şarkısını çal” gibi komutlar da verebiliyorsunuz. Çok miktarda radyo ve müzik kaynaklarına sahip olan cihaz ile Mi Home uygulaması aracılığıyla ev aletlerinizle doğrudan olarak aracınızda bağlantı kurabilirsiniz. Mi RearView Mirror, 3 Nisan’da Jingdong Mi Home, Suning Lynx, Xiaomi Mall gibi ortamlarda satışa sunulacak.