Kapat

Xiaomi Mi Pad 4’ün Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Anasayfa
Diğer Xiaomi Mi Pad 4’ün Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Xiaomi’nin sıradaki tableti olması beklenen Mi Pad 4’ün teknik özellikleri sızdırıldı!

Çinli ünlü endüstri analizcisi Pan Jiutang, Xiaomi’nin Mi Pad 4 adında tablet bilgisayar geliştirdiğinizi iddia etti. Bugün XDA Developers’da önemli özellikleri paylaşılan tabletin sızdırılan firmware dosyaları da aynı ortamda yayınlandı.

Yayınlanan belgelere göre Xiaomi yakında bir tablet tanıtımı gerçekleştirecek. Firmware dosyalarında Pad adıyla isimlendirilen cihazın tablet bilgisayar olması bekleniyor. Ekran yoğunluğu 320ppi olan cihazın bataryası 6000mAh.

Yayınlanan belgelere baktığımızda cihazın 18:9 ekran oranına sahip olacağını söyleyebiliriz. Bugüne kadar tanıtılan tabletlerin ekranlarına baktığımızda 18:9 oranının bir tablet için şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz. Tabletin Mi Pad 3 gibi LCD panele sahip olması bekleniyor.

Firmware dosyaları ayrıca cihazın Snapdragon 660 yonga setini kullanacağını da yazıyor. Fakat yonga setinin clocking speed’inin alışılmış olan 2.2GHz değil de 2.0GHz olacağı söyleniyor. RAM ve ROM konusunda ise dosyalarda herhangi bir bilgi yer almıyor.

Kamera kısmına geldiğimizde ise Mi Pad 4’ün 13MP, OmniVision OV13885 sensörlü ve f/2.0 açıklığa sahip arka kamerasının ve 5MP, Samsung S5K5E8 sensörlü, f/2.0 açıklığa sahip ön kamerasının olacağı görülüyor. Mi Pad 4’te 4K video kaydı olmasa da portre modunu destekleyeceğini söyleyebiliriz. Cihazda ayrıca NFC bağlantısı da bulunmayacak.

Xiaomi Mi Pad 4’ün diğer özellikleri ve fiyatlandırması konusunda şu an net bir bilgi yok. Cihaz hakkında çıkacak en güncel detayları sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir