Kapat

Xiaomi Mi MIX 3’ün Tasarım Görselleri Sızdırıldı!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi MIX 3’ün Tasarım Görselleri Sızdırıldı!

Merakla beklenen Xiaomi Mi MIX 3’ün tasarımını içeren görseller sızdırıldı.

Xiaomi Mi MIX 2‘nin 2017 yılının Eylül ayında tanıtıldığını göz önüne aldığımızda takipçiler Mi MIX 3‘ün de yakında tanıtılmasını bekliyor. Mi MIX 2S adındaki yeni bir modelin bu yılın başında tanıtılmasına rağmen bu modelin Mi MIX 2 ile aynı tasarıma fakat farklı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden beklenen telefon Mi MIX 3‘ün daha gelişmiş bir tasarım ve daha gelişmiş özellikler ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. Mi MIX ailesine ait cihazlara baktığımızda her geçen modelde ekran gövde oranının arttığını görüyoruz. Elimize gelen bilgilere göre Mi MIX 3, Vivo NEX‘te olduğu gibi “pop-up” ön kameraya sahip olacağı için diğer Mi MIX modellerinden daha büyük bir ekran gövde oranına sahip olacak. Pop-up selfie kamerası kabaca ön kamera kullanılmak istendiğinde cihazın içinden çıkan bir kamera sisteminden oluşuyor. Bu sistem ile cihazın kasasının ön kısmına herhangi bir kamera yerleştirilmediğinden ekran kasa oranının büyümesine olanak sağlanıyor. Cihazlarına MIUI 10 yükleyen bazı Çinli kullanıcılar Mi MIX 3‘ün olduğu iddia edilen görsellerle karşılaştı. Cihazın sol tarafında AI tuşu olduğunu görüyoruz.

Özel olarak tasarlanmış AI tuşunun yanında paylaşılan görsellere baktığımızda cihazın daha da büyütülmüş bir ekran gövde oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Şu an için MIUI 10 ile gelen görseller silindiği için takipçiler bu sızıntının Mi MIX 3‘e ait olabileceğini söylüyorlar.

Pop up selfie kamera sisteminde ayrıca LED flaşın da bulunacağı iddialar arasında. Sensörlerin işgal ettiği gövdeyi geliştirmek adına Xiaomi, Samsung ile işbirliği yaparak COF paketleme sistemini kullanabilir. Cihazda ayrıca ekran altı parmak izi sensörü de bulunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir