Kapat

Xiaomi Mi MIX 2S’in Kamerası Yapay Zeka (AI) İle Çalışacak

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi MIX 2S’in Kamerası Yapay Zeka (AI) İle Çalışacak

Xiaomi Mi MIX 2S kamera bölümünde AI (Yapay Zeka) teknolojisini kullanacak.

Xiaomi, Qualcomm Snapdragon 845 yonga setine sahip olacak ilk cihazı Mi MIX 2S’i bu ayın sonunda tanıtacağını duyurmuştu. İki gün önce ise şirket, bu hafta boyunca cihaz hakkında önemli detaylar verileceğini açıklamıştı. Tam haftanın başı oldu ki Xiaomi, Weibo adlı sosyal paylaşım sitesinde Mi MIX 2S’in kamerasının yapay zeka (AI) teknolojisine sahip olacağını gösteren bir poster paylaştı.

Görsele baktığımızda Xiaomi’nin Mi MIX 2S ile yapay zeka kullanarak kamera konusunda teknoloji dünyasına ses getireceği bekleniyor. Yapay zeka teknolojisinin cihazın farklı bölümlerinde de kullanılması beklense de kamera kısmında yapay zeka teknolojisinin kullanılacağı kesin.

Mi MIX 2S’in sızdırılan yazılım dosyalarından gördüğümüz kadarıyla cihazın kamerasında sahne tanımlama özelliği bulunacak. Daha iyi bir fotoğraf deneyimi için cihaz, belge, çiçek, ağaç, gökyüzü, gündoğumu, günbatımı, kedi, köpek, gece, kar, deniz, sonbahar, araba, bina, şehir, bulut, arka ışık gibi farklı obje ve ortamları algılayarak fotoğraflarınızın daha kaliteli olmasına olanak sağlıyor.

Tahminler arasında Mi MIX 2S’in kamerasında Sony IMX363 sensör kullanılacağı var. Çift arka kamera ile tanıtılacağı söylenen cihazın arka kameralarından sadece birinde de bu sensör kullanılabilir.

Xiaomi Mi MIX 2S’in geçen hafta ortaya çıkan test sonuçlarına baktığımızda aynı yonga setini kullanan rakiplerinden daha performanslı bir cihaz olduğunu görmüştük. Bunun arkasında yatan en önemli sebeplerden biri Qualcomm ve Xiaomi’nin ortaklaşa çalışmalarıdır. Cihazın 8GB RAM ve 256GB ROM’a sahip olması bekleniyor. 6.01 inç OLED ekran ile geleceği söylenen cihazın tanıtım tarihi ise 27 Mart olarak belirlendi.