Kapat

Xiaomi Mi Max 3’ün 3C Sertifikası Sızdırıldı!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi Max 3’ün 3C Sertifikası Sızdırıldı!

3C onayından geçen Xiaomi Mi Max 3’ün sertifikası sızdırıldı.

Ne zaman bir cihazın Çin 3C sertifikası sızdırılsa cihazın tanıtımının yakın tarihte olacağı netleşiyor. Bugün ise merakla beklenen telefon Xiaomi Mi Max 3‘ün 3C sertifikası aldığı doğrulandı. Takipçiler için geriye kalan Xiaomi‘nin resmi tanıtım tarihini açıklamasını beklemek. Birkaç hafta önceden de hatırlayacağınız gibi Lei Jun, Weibo adlı Çin sosyal medya platformundan cihazın Temmuz ayında tanıtılacağını açıklamıştı.

3C serifikasında M1807E8S model numarası ile görüntülenen cihazın özelliklerine ve sertifikasyon tarihine baktığımızda telefonun Xiaomi Mi Max 3 olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın şarj adaptörünün ise 5VDC, 3A/9VDC, 2A/12VDC 1.5A ve 18W‘ya kadar hızlı şarj destekli MDY-08-ES model numaralı cihaz olduğu ortaya çıktı.

Snapdragon 710 yonga seti ile birlikte gelmesi beklenen cihaz, Kyro 360 CPU mimarisine sahip olacak. 2 adet Cortex-A75 2.2GHz çekirdeğe ise 6 adet Cortex-A55 1.7GHz çekirdek eşlik edecek. Grafik arabirimi ise Adreno 616 olacak. Cihazda bulunan AI motoru, Snapdragon 660 yonga setinden iki kat daha fazla AI performansı sağlayacak.

7 inç, 18:9 orana sahip ekranın yanında cihazda minimum 4GB RAM bulunması bekleniyor. Çift dikey arka kameraya sahip cihaz, Android 8.1 Oreo tabanlı MIUI 10 ile işlemlerini sürdürecek. Batarya performansı konusunda ün yapmış seri olan Mi Max‘ın bu modelinin batarya kapasitesi ise 5500mAh olacak.

Özelliklerinden de görebileceğiniz gibi Mi Max 3 donanım bakımından yeni tanıtılan Mi 8 SE‘ye çokça benziyor. Umuyoruz ki Xiaomi tasarım konusunda da iyi işler çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir