Kapat

Xiaomi Mi Gaming Laptop Oyuncu Laptop’ı Duyuruldu!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi Gaming Laptop Oyuncu Laptop’ı Duyuruldu!

Xiaomi, oyuncu laptop’ı olacak Mi Gaming Laptop’ı duyurdu.

Laptop piyasasına baktığımızda Xiaomi’nin nispeten yeni olduğunu söyleyebiliriz fakat bu durum şirketi rekabete girmekten alıkoymadı ve Xiaomi ilk oyuncu laptop’ını tanıtmaya hazırlanıyor. Şangay’daki Mi MIX 2S tanıtımında şirket, ayrıca pazardaki ilk oyuncu laptop’ını da piyasaya süreceğini açıkladı. Üstün özellikleri makul fiyatlar ile oyunculara sunmayı amaçlayan Xiaomi, laptop bandında da bu stratejisinden vazgeçmedi.

Xiaomi’nin tasarımı ve felsefesi gayet basit. Şirket, cihaz boyutlarını olabildiğince ince tutuyor ve cihazlarına çok dikkat çekici logo ve sticker’lar koymuyor. 20.9mm kalınlığında olacak laptop 2.7kg ağırlığa sahip.

Mi Gaming Laptop, 5 adet programlanabilir fiziksel tuşu sayesinde profesyonel bir klavye hissiyatı sunuyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun açıklamalarında oyuncuların genelde dışarıdan yemek siparişi verdiğini göz önünde bulundurarak programlanabilir tuşlara kolayca yemek siparişi verebileceğiniz atamalar gerçekleştirebileceğini söyledi.

15.6 inç, Full HD ve daraltılmış çerçeveli ekran ile gelecek Mi Gaming Laptop, ileri seviye oyun deneyimi için iki adet 4K ek monitöre bağlanabilecek. Dolby Atmos ve Hi-Res Audio 2x3W hoparlörlere sahip cihazda ayrıca HDMI 2.0, USB Tip-C, Ethernet ve USB 3.0 bağlantılar bulunuyor.

Mi Gaming Laptop’ın resmi olarak 4 versiyonu var. En düşük modeli Core i5 işlemci, GTX 1050 Ti ekran kartı, 8GB RAM, 128GB SSD ve 1TB HDD belleğe sahip. $159 (1000 Yuan) karşılığında ekran kartınızı GTX 1060 Ti’a yükseltebileceğiniz bir seçenek de sunulmuş. Ayrıca yine $159 (1000 Yuan) ödeyerek cihazın CPU’sunu Core i7’ye yükseltebilirsiniz. Mi Gaming Laptop’ın en üstün modeli ise Core i7 CPU, 16GB RAM, 256GB SSD ve 1TB HDD belleğe sahip.

Bu üstün özelliklerin yanında Xiaomi, soğutma sistemini de özenle düşünmüş. 4 hava kanalına sahip laptop’ta ayrıca 3+2 büyük çapta soğutma boruları bulunuyor. 10 dakika içerisinde sıcaklığı 3-5 dereceye düşüren ultra hızlı soğutma için ayrıca TORNADO isminde ek bir tuş yerleştirilmiş.

Genel olarak baktığımızda Mi Gaming Laptop, piyasadaki rakiplerini epeyce zorlayacak gibi. Core i5 + GTX 1050 Ti başlangıç modeli $956 (5999 Yuan), Core i7 + GTX 1060 en donanımlı versiyonu ise $1435 (8999 Yuan) fiyat etiketine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir