Kapat

Xiaomi Mi Box 4 29 Ocak’ta Tanıtılacak

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi Box 4 29 Ocak’ta Tanıtılacak

Xiaomi, Mi Box 4’ü 29 Ocak’ta tanıtacağını duyurdu.

Xiaomi, Mi Box 4’ü 29 Ocak’ta Çin’de tanıtacağını doğruladı. Mi Box 3c/s’in bir sonraki modeli olacak cihazın Hindistan pazarına ne zaman gireceği ise henüz belli değil. Mi Box’ın küresel olarak satışa sunulan 4K, Android işletim sistemi ile çalışan tek versiyonu Mi Box ismiyle Amerika’da $69 fiyat etiketi ile satılıyor.

Mi Box 4’ün Mi Box 3 ile tanıtılan dinamik yüksek HDR resim teknolojisine sahip olması bekleniyor. Yapay zeka teknolojisini kullanması beklenen cihazın bu özelliği kullanıcıların neler seyrettiğini kaydederek kullanıcılara değişik türde içerikler önermesini sağlıyor. Yapay zeka teknolojisi bu önerilerde bulunurken ayrıca film incelemelerini ve yorumlarını da göz önünde bulunduruyor.

Mi Box 3s Tencent, Youku, Iqiyi, Sohu gibi video yayını yapan platformları destekler nitelikte tanıtılmıştı. Geliştirilmiş kumandaya sahip cihazda WiFi 802.11 b/g/n/ac, 2.4Hz ve 5GHz dual-band WiFi, Bluetooth 4.1 bağlantıları, Dolby ve DTS ses destekleri bulunuyordu.

Mi Box 4’ün ise Mi Box 3s’deki gibi geliştirilmiş kumanda ile tanıtılması bekleniyor. Üst kısma yerleştirilmiş olan dokunmatik tuş ile içeriklerde gezinebilir ve akıllı telefonlardaki gibi hızlı bir şekilde kaydırarak istediğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz.