Kapat

Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Sızdırılan Tüm Bilgiler!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Sızdırılan Tüm Bilgiler!

Merakla beklenen Mi Band 4 hakkında sızdırılan, konuşulan tüm gelişmeleri derledik.

Xiaomi Mi Band 3’ün başarısının ardından Xiaomi şu anda Mi Band 4’ü tanıtmaya hazırlanıyor. Şu an şirket, resmi olarak pek fazla bilgi paylaşmasa da sızdırılan bilgiler doğrultusunda Mi Band 4’ün Bluetooth 5.0 ve NFC gibi pek çok özelliğe sahip olacağı kesin.

Mi Band 4’ün tasarımı konusunda tahminlerimiz geleneksel fitness bandı tasarımını korunulacağının yönünde. Cihazın kontrolünü ise Mi Band 3’te olduğu gibi yine dokunmatik ekran sağlayacak.

Huami CFO’su DavidCui’nin cihaz hakkındaki açıklamaları şöyle oldu;

Her jenerasyonda yeni bir şeyler öğreniyoruz ve her zaman daha iyisini yapıyoruz. Mi Band 3’ü 2018 yılındaki ürünler ile değerlendirdiğimizde doğru olanı yapmıştık. Bu yıl ise Mi Band 4 çok daha iyi olacak. Mi Band 4’ün de aynı trendi takip edeceğini umuyoruz. Cihazı satışa sunduğumuz andan itibaren de satışlarının iyi olacağını bekliyoruz.

Mi Band 4, Bluetooth 5.0 ile birlikte enerji tüketimi konusunda babasına göre daha fazla cimri olacağı kesin. Ayrıca cihazda bulunacak NFC sistemi sayesinde herhangi bir yere dokunmaksızın alışveriş ödemelerinizi yapabilecek ya da Çin gibi ülkelerde toplu taşıma sistemini kullanabileceksiniz. Cihazda ayrıca EKG sensörünün de olabileceği belirtiliyor.

David Cui’ye yöneltilen tanıtım tarihi sorularından edindiğimiz bilgilere göre cihaz 2019 yılı içerisinde tanıtılacak, ancak tanıtımın Nisan’da olması beklenmiyor. Mi Band 3’ün satışlarının hala sıcak olduğu bu dönemlerde şirket, stratejik olarak tanıtım tarihini daha geriye çekebilir. Fiyatlandırma konusunda henüz net bir bilgi olmasa bile geliştirilen özelliklerine karşın Mi Band 4’ün önceki modeller gibi cep dostu bir fiyat etiketine sahip olacağı muhtemel.