Kapat

Xiaomi Mi A3 Ekran Altı Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olabilir

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi A3 Ekran Altı Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olabilir

Xiaomi’nin Android One kapsamındaki serisinin bir sonraki cihazı ekran altı parmak izi sensörüne sahip olabilir.

Birkaç ay içerisinde Xiaomi’nin Android One kapsamındaki telefonları Mi A2 ve Mi A2 Lite’ın yeni modellerinin tanıtılması bekleniyor. Elimize geçen bilgiye göre Mi A3 ve Mi A3 Lite isimlerine sahip olması beklenen cihazların ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip olacağı söyleniyor.

XDA Geliştirici ekibinde çalışanların cihazların firmware dosyalarından ortaya çıkardıklarına göre Xiaomi şu anda Mi A3 ve Mi A3 Lite’ın donanım testlerini yapıyor. Cihazların kod adları ‘’pyxis’’, ‘’bamboo_sprout’’ ve ‘’cosmos_sprout’’ olarak görülüyor. Bahsedilen son iki cihazın Android One cihazı olduğu şu ana kadar tanıtılan Android One cihazlarının da ‘’_sprout’’ kod adına sahip olmalarından anlaşılıyor.

Elimize geçen bilgiye göre üç cihazın da donanım testlerinde ekran altı parmak izi sensörü kontrol ediliyor. Cihazların ön kameralarının ise 32MP sensöre sahip olacağı tahmin ediliyor.

Cihazların diğer özellikleri hakkında henüz elimizde bilgi olmasa da üç telefonun da farklı yonga setlerine sahip olacağı tahmin ediliyor. Mi A2’nin Snapdragon 660 yonga setine sahip olduğu göz önüne alındığında Snapdragon 670, Snapdragon 675 ve Snapdragon 710 yonga setlerinin muhtemel donanım olarak kullanılacağı görülüyor.

Artık orta segment telefonların da ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip olacağı pek de şaşırtıcı bir gelişme değil. Bir ay kadar önce Xiaomi Ürün Yöneticisi orta segment telefonların bu donanıma sahip olacağını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir