Kapat

Xiaomi Mi A2’nin Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi A2’nin Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı!

Polonyalı e-ticaret sitesi Xiaomi Mi A2’yi tüm detayları ile satış listesine aldı.

Bir başka Polonyalı e-ticaret sitesi daha tanıtımı beklenen Xiaomi Mi A2‘yi listeledi ve detaylı render görsellerine ve özelliklerine 24 Temmuz‘da yapılacak olan tanıtımdan önce sitesinde yer verdi. Yeni render görselleri cihazı her açıdan gösteriyor ve cihazın tasarımına baktığımızda Mi 6X‘e oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Mi A1‘de olduğu gibi Mi A2‘nin Mi 6X modelinin küresel pazara sunulacak versiyonu olması bekleniyor, ama cihazları birbirinden ayıran en önemli özellik Mi 6X‘in MIUI ile Mi A2‘nin Android One ile çalışıyor olması.

Render görsellerinden de anlayacağınız gibi cihazda stock Android‘in önyüklü olarak geldiğini görebiliyoruz. Mi A2‘nin siyah rengini gördüğümüz bu görsellerde tamamen metal gövde tasarımı ve U şeklindeki anten bantları ile karşı karşıyayız. 18:9 orana sahip ekranın uzun olmasına karşın cihazın üst kısmında çentik bulunmuyor. Arka tarafında ise dikey biçimde konumlandırılmış çift kameranın ortasında LED flaş görüyoruz. Arka kısmın ortasına ise parmak izi okuyucusu yerleştirilmiş.

Yayınlanan özelliklere baktığımızda Xiaomi Mi A2, 5.99 inç, Full HD+ ekrana sahip olacak. 4GB RAM ve 32GB ROM ile kullanıcılara sunulacak cihazın kamera kısmında ise 12 + 20MP olmak üzere çift arka kamera görüyoruz. Gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alacak cihazın batarya kapasitesi ise 3000mAh olacak. Fiyat etiketi konusunda ise Xiaomi Mi 6X‘in $253 fiyat etiketi ile Çin‘de satışa sunulduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca Mi A2‘nin sertifikasyonlarına baktığımızda Snapdragon 625 yonga setine sahip bir “Lite” versiyonunun da tanıtılması bekleniyor.