Kapat

Xiaomi Mi A2’de Batarya ve Parmak İzi Sensörü Sorunları Yaşanıyor

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi A2’de Batarya ve Parmak İzi Sensörü Sorunları Yaşanıyor

Bazı Xiaomi Mi A2 kullanıcıları tarafından cihaz ile ilgili batarya ve parmak izi sensörü sorunlarının yaşandığı bildirildi.

Xiaomi, Mi A2 cihazını birkaç ay önce Mi A1’in yeni modeli olarak tanıtmıştı. Google Android One kapsamında gelen cihaz, kullanıcılara saf Android deneyimi sunuyor. Bu gibi güzel özelliklere rağmen bazı kullanıcılar tarafından cihazda batarya sorunları olduğu belirtildi.

CPU çekirdeklerinin her zaman maksimum hızlarda çalışması batarya sorununun nedeni olarak gösterilirken bu hataya neyin sebep olduğu henüz bildirilmedi. Fakat bazı kullanıcılar tarafından batarya sorununa neden olan hatanın parmak izi sensörü sorununa neden olan hatadan kaynaklandığı açıklandı.

Bu hatayı yaşayan kullanıcılardan bazıları geçici çözüm olarak cihazlarını her bir saatte ya da iki saatte bir yeniden başlattıklarını söyledi. Etkili bir çözüm olmayan bu yol ile kullanıcılar bir kaç saatliğine bu sorunu ortadan kaldırabiliyor. Bazı Xiaomi Mi A2 kullanıcıları ise Google Play Servisi’ni silmenin ya da fabrika ayarlarına dönmenin işe yaramadığını açıkladılar. Xiaomi’den ise yakın zamanda herhangi bir çözüm geleceği gözükmüyor. Mi Geliştirici Ekibi henüz bu hataya ‘’hata’’ gözüyle bakmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir