Kapat

Xiaomi Mi 8’de Ekran Altı Parmak İzi Okuyucusu Olmayacak!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi 8’de Ekran Altı Parmak İzi Okuyucusu Olmayacak!

Sızdırılan Xiaomi Mi 8 posteri, cihazda ekran altı parmak izi okuyucusu olmayacağını doğruladı.

Xiaomi yakın zamanda sıradaki amiral gemisi telefonun Xiaomi Mi 8 olacağını doğrulamıştı. Bazı kaynaklar ise Mi 8’in 3D yüz tanıma özelliği ve ekran altı parmak izi okuyucusu ile tanıtılacağını söylemişti. Fakat bugün sızdırılan bir posterden gördüğümüz kadarıyla Mi 8’de ekran altı parmak izi okuyucusu değil, telefon arkasına yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu olacağı doğrulandı.

Sızdırılan postere baktığımızda geçen hafta ortaya çıkan Mi 8’in mavi versiyonunu görüyoruz. Önceki sızdırılan görsele baktığımızda bugünki görseldeki cihazın arka tarafında bir parmak izi okuyucusu bulunduğunu açıkça görüyoruz.

Telefonun üst tarafındaki çentiğin genişliğinden anladığımız kadarıyla cihaz 3D yüz tanımlama için 3D ışık modülü kullanacak. Bir kaç saat önce yayınlanan bir rapora göre ise Mi 8 serisi, iPhone X’da olduğu gibi animasyonlu emojiler özelliğini desteleyecek.

Posterde bulunan Çince yazılara baktığmızda ise cihazda çift-GPS modülü, Snapdragon 845 yonga seti, AI çift kamera ve IR yüz tanıma sistemi bulunacak. Bir önceki seri olan Mi 6’da olduğu gibi cihazın arka kaplamasının cam olması bekleniyor.

Peki iddia edilen ekran altı parmak izi okuyucusuna ne oldu? 2 ay kadar önce Xiaomi CEO’su Lei Jun, şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonunda ekran altı parmak izi okuyucusu olacağını açıklamıştı. Geçen haftaki haberlere göre ise Mi 8 ile birlikte Mi 8 SE model isminde özel bir telefon daha tanıtılacağı iddia edilmişti. Öyle görülüyor ki ileri model cihaz olacak Mi 8 SE’de ekran altı parmak izi okuyucusu bulunabilir.