Kapat

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ın Arkasındaki Sır Çözüldü!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ın Arkasındaki Sır Çözüldü!

Tartışmalara konu olan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ın transparan arka kısmının sırrı çözdüldü.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 üçlüsünün en son ve en pahalı telefonu olma özelliğini taşıyor. Cihaz, Mayıs ayında tanıtıldığında cihazın arkasındaki transparan panel görüntüsü kullanıcıların merakını uyandırmıştı. Kullanıcıların şüphe ettiği arka panel, cihazın gerçek iç tasarımını tam olarak yansıtmıyor.

Xiaomi‘nin önceden yaptığı açıklamada cihazda herhangi bir sticker bulunmadığı ve cihazın arkasının aslında transparan olduğu söyleniyordu. Ayrıca yapılan açıklamalarda kullanıcıların aslında anakartın bir parçasını gördükleri söyleniyordu. Şimdi ise öyle görülüyor ki Xiaomi yaptığı açıklamada tamamen dürüst davranmamış.

Cihazın tasarımı hakkında ciddi şüpheleri olan bir kullanıcı Mi 8 Explorer Edition‘ın içinde ne olduğunun görselini paylaştı. Görsellere baktığımızda cihazın arka tarafında bulunan bölümün plakaya 3D olarak basılmış bir anakart olduğunu görüyoruz.

Fotoğrafın orijinal kaynağına göre (@IceUniverse) cihazın transparan bölümünün arkasında bulunan parça aslında resistörlerden ve kapasitörlerden oluşan 3 boyutlu bir orijinal anakart modellemesi olmasına rağmen bu bölüm sadece kozmetik amaçlarla cihazın arkasına konumlandırılmış.

Özetleyecek olursak cihazın transparan kısmının altında bulunan parça aslında sticker ve anakartın kendisi değil, sadece anakart parçalarının bir bölümünüoluşturuyor.