Kapat

Xiaomi Katlanabilir Telefonunu MWC’de Neden Tanıtmadığını Açıkladı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Katlanabilir Telefonunu MWC’de Neden Tanıtmadığını Açıkladı

Xiaomi katlanabilir telefonunu MWC’de tanıtmadı. Peki, neden?

Geçtiğimiz gün Barselona‘da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC) Xiaomi Mi 9‘un global tanıtımını gerçekleştiren şirket, merakla beklenen katlanabilir telefonunu tanıtmadı. Geçtiğimiz haftalarda şirketin üst düzey yöneticilerinden Lin Bin, Xiaomi katlanabilir telefonunu kullanırken bir video yayınlamıştı. Bu video ile birlikte tüm dikkatlar Xiaomi’nin MWC‘deki etkinliğine çevrilmişti ancak beklenen olmadı.

Samsung ve Huawei gibi devlerin katlanabilir telefonlarını tanıttıkları bu süreçte Xiaomi Mi 9‘u ve Mi MIX 3 5G versiyonunu tanıttı. Peki ama Xiaomi katlanabilir telefonunu neden bu etkinlikte tanıtmadı. Bu soruyu şirket yetkililerinden Donovan Sung şöyle yanıtladı: “Şu an içinde bulunduğumuz etkinlik sürecinde bu cihazı tanıtmayı uygun bulmadık. Söz konusu cihazın biraz daha olgunlaşmasını bekliyoruz. Farklı konseptleri ve olasılıkları deneyip emin olduktan sonra katlanabilir telefonumuzu tanıtacağız.

Öte yandan Samsung ve Huawei‘nin tanıttığı katlanabilir telefonların teknoloji basını tarafından sadece cam bir kutu ardından gözlemlenebilmesi de bu şirketlerin cihazlarına olan güvenlerinin sorgulanmasına neden oldu. Xiaomi katlanabilir telefonunu son kullanıcıların deneyimleyebileceği bir şekilde hazır hale getirdikten sonra tanıtacağını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir