Kapat

Xiaomi İlk Çeyrekte En Büyük İkinci Telefon Şirketi Olabilir

Anasayfa
Haberler Xiaomi İlk Çeyrekte En Büyük İkinci Telefon Şirketi Olabilir

Xiaomi Çin’de 2018 yılının ilk çeyreğinde OPPO’yu geçerek en büyük ikinci akıllı telefon şirketi olabilir.

DigiTimes isimli araştırma firmasına göre Xiaomi, OPPO’yu geçerek yılın ilk çeyreğinde Çin’in en büyük ikinci akıllı telefon şirketi olabilir. Endüstriyel kaynaklara göre Çin’de telefon satışlarında geçen yıl karşılaşılan azalma bu yıl devam etmeyebilir. Digitimes Research de bunu göz önüne alarak 2018 yılının ilk çeyreği için tahminlerde bulundu.

Araştırma firmasına göre Huawei’in bu yılın ilk çeyreğinde en büyük akıllı telefon şirketi olma konumunu koruması bekleniyor. Fakat Xiaomi’nin Rusya ve Doğu Avrupa satışlarındaki artış göz önüne alındığında şirketin OPPO’yu geçerek Çin’deki en büyük ikinci akıllı telefon şirketi olması bekleniyor. Araştırma firmasının diğer tahminleri ise Vivo’nun dördüncü ve Lenovo’nun da beşinci yeri koruyacağı yönünde.

2016’daki kötü performansın ardından Xiaomi geçen yıl kayda değer bir performans gösterdi. Şirket Çin’de kurduğu pazarı özellikle Hindistan ve Doğu Avrupa gibi dış ülkelere kaydırarak satışlarını büyük miktarda arttırdı. Ülke dışı satışlar hızla artarken şirket Çin pazarında kayıplar yaşadı. Fakat şirket bu yıl Çin’deki satışlarını güçlendirmeyi hedefliyor. Xiaomi’nin ilk çeyrekteki performansı bu yıl Çin pazarındaki varlığını büyük ölçüde etkileyecek.