Kapat

Xiaomi Hindistan’daki İlk Mi Home Experience Store’unu Açtı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Hindistan’daki İlk Mi Home Experience Store’unu Açtı

Xiaomi Hindistan’daki ilk Mi Home Experience Store’unu açtı.

Xiaomi Hindistan’daki ilk Mi Home Experience Store’unu Chennai şehrinin Phoenix Market City alışveriş merkezinde açtı. 1 Mart tarihinde kullanıcılara da açılacak dükkan Hindistan’daki 25. Mi Home mağazası oldu.

Experience Store’ların amacı kullanıcıların mağaza içerisinde elektrikli scooter, hava temizleyici gibi büyük ürünleri denemelerini sağlamak. Xiaomi açılan Mi Home Experience Store ile henüz Hindistan’da piyasaya sürülmemiş ürünlerini Hindistan’daki kullanıcılara ulaştırarak kullanıcıların ürünleri tecrübe etmelerini sağlayacak. Şirketin açıklamalarına göre yıl sonuna kadar Hindistan’da toplamda 100 adet mağaza açılacak.

Xiaomi Hindistan Direktörü ve Küresel Başkan Yardımcısı Manu Kumar Jain konu ile alakalı açıklamada bulundu,

Açılan yeni Mi Home Store’u sadece Hindistan’da piyasaya sürdüğümüz ürünleri barındırıyor olarak düşünmeyin mağazada ayrıca Hindistan pazarına getirmek istediğimiz ürünler de olacak.

Chennai’daki yeni Mi Home Experience Store tasarım olarak üç bölümden oluşuyor. İlk bölüm Ninebot Plus hoverboard ve Mi Robot Builder gibi ürünleri teşhiri için kullanılacak. İkinci bölümde ise şirketin sattığı değişik akıllı telefonlar ve Mi Air Purifier gibi ürünler sergilenecek. Üçüncü bölümde Hindistan’da henüz satışa sunulmamış laptop, pilav yapma makinesi ve su temizleyici gibi ürünler kullanıcıların deneyimlerine sunulacak.

Manu Kumar Jain ayrıca açıklamalarına şu sözleri de ekledi,

Pek çok insan Xiaomi’yi telefon şirketi olarak düşünüyor fakat Xiaomi’nin Hindistan’da satışa sunulmamış pek çok farklı ürünü bulunuyor. Arabanızda kullanabileceğiniz bir portatif hava temizleyici, akıllı scooterlar, laptoplar, robot elektrikli süpürgeler, elektrikli diş fırçaları gibi pek çok ürün bulunuyor.

Xiaomi’ye göre yeni mağazanın arkasında yatan fikir Hindistan’daki kullanıcılara farklı ürünleri tanıtmak ve talep gören ürünleri Hindistan pazarına sürmek. Şirket ayrıca Chennai’den sonra Delhi ve Mumbai gibi şehirlerde de Mi Home Experience Store açmayı planladıklarını sözleri ekledi.