Kapat

Xiaomi Evofone Aracılığıyla Resmen Türkiye’de!

Anasayfa
Haberler Xiaomi Evofone Aracılığıyla Resmen Türkiye’de!

Xiaomi, Türkiye’ye Evofone distribütörlüğünde resmi olarak adımını attı.

Xiaomi‘nin aylarda beri süregelen Türkiye macerası sonunda resmi olarak bir çözüme kavuştu. Evofone‘un düzenlediği lansmanda pek çok önemli detay ve Türkiye‘ye getirilecek ürünler hakkındaki gelişmeler paylaşıldı.

Ülkemizde resmi olarak Xiaomi ürünlerinin satışını ve desteğini sağlayacak olan Evofone, teknik destek ile ilgili konular için Genpa ile anlaştığını açıkladı. Ayrıca Evofone, Eylül ayından itibaren iki adet Xiaomi mağazasının da kullanıcılar ile buluşacağını söyledi. Bu mağazalardan birinin Vadi İstanbul‘a, diğerinin ise Forum İstanbul AVM‘ye açılacağı kesinleşti.

Şimdiye kadar paralel ithalat yoluyla kullanıcıların erişebildiği Xiaomi ürünleri bundan böyle resmi olarak distribütör aracılığı ile ve garantisi ile kullanıcılara sunulacak. Lansmanda yapılan bir diğer önemli açıklama ise sadece Xiaomi telefonlarının değil, tüm Mi ekosistemindeki çeşitli ürünlerin ülkemize sunulacağı haberi oldu.

Türkiye satış fiyat etiketi açıklanan ilk cihaz Xiaomi Mi A2 oldu. 2599₺ fiyat etiketi ile 1 Eylül‘den itibaren satışa sunulacak Xiaomi Mi A2, bayrama özel Teknosa mağazalarında 2199₺ özel fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Xiaomi ürünlerinin resmi olarak satılacağı kanallar ise şunlar;

Migros, Carrefour, Metro, Teknosa, N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Penta, BİM, Evkur, Esme, Ptt AVM, İnce Hesap, Arena, Öz Şanal ve A-101