Kapat

Xiaomi E6 Geekbench’te Ortaya Çıktı!

Anasayfa
Haberler Xiaomi E6 Geekbench’te Ortaya Çıktı!

Geekbench benchmark platformunda Xiaomi E6 isminde yeni bir Xiaomi telefonu görüldü.

Dün Geekbench benchmark platformunda Snapdragon 625 yonga setine sahip ve 4GB RAM’li “Xiaomi Strakz” adlı yeni bir telefon görüntülenmişti. Bugün ise aynı platformda Xiaomi’nin Xiaomi E6 ismini koyduğu bir başka telefon görüntülendi.

Geekbench listesine baktığımızda Xiaomi E6’nin 2.0GHz sekiz çekirdekli bir yonga setine sahip olduğunu görüyoruz fakat şu an için yonga setinin model numarası hakkında bir bilgi yok. Kullanıcıların tahminlerine göre yonga setinin Snapdragon 625 olması bekleniyor. 3GB RAM bulunan cihaz, Android 8.1 Oreo ile kullanıcılara sunulacak.

Tek çekirdek testinden 841 puan alan Xiaomi E6, çoklu çekirdek testinden ise 4259 puan aldı. Geekbench puanları Xiaomi Mi 5X ile çok benzer olduğu için Xiaomi E6’daki yonga setinin Snapdragon 625 olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Xiaomi E6’nın başka bir Redmi model telefonu ya da Redmi S2’nin global versiyonu olabileceği de iddialar arasında.

Xiaomi E6 ve Strakz’dan farklı olarak Xiaomi Cactus ve Xiaomi Cereus isimli Xiaomi telefonları da Geekbench’te görüntülendi. Cactus ve Cereus modellerinin Redmi 5X telefonunun iki farklı versiyonu olacağı tahmin ediliyor.

Şu an için Xiaomi, Shenzhen’de yapılacak 2018 Yıllık Ürün Tanıtım Etkinliği’ne (2018 Annual Product Launch) odaklanmış durumda. Xiaomi CEO’su Lei Jun yapılacak etkinlikte pek çok yeni cihazın tanıtılacağını doğruladı. Henüz etkinlik tarihini açıklamayan Xiaomi’nin etkinlikte Mi 7, Mi 8. Yıl Versiyonu ve Mi Band 3’ü tanıtması bekleniyor.