Kapat

Xiaomi DuYQYQ AI İngilizce Öğreten Makine Pro Tanıtıldı

Anasayfa
Diğer Xiaomi DuYQYQ AI İngilizce Öğreten Makine Pro Tanıtıldı

Xiaomi’nin yatırım yaptığı DuYQYQ şirketi AI İngilizce Öğreten Makine Pro’yu tanıttı.

Son zamanlarda Çin’de AI (Yapay Zekan) tabanlı İngilizce çeviri cihazları giderek popülerliğini arttırıyor. Bunun en büyük sebebi ise tabii ki İngilizce’nin dünyada en çok konuşulan dili olması ve iş dilinde de küresellik sağlaması. Sadece iş dili kullanımları için değil, artık küçük yaştaki çocuklar da hobi öğrenir gibi İngilizce öğreniyorlar.

Xiaomi DuYQYQ AI İngilizce Öğreten Makine Pro, yaş aralıklarına yönelik sınıflandırılmış içerikleri ile 0-8 yaş arası çocuklara hitap ediyor. 24 ana tema, 184 interaktif ders ve 1000’i aşkın İngilizce kelime ile birlikte Amerikan aksanlı profesyonel hocaların öğretimini kullanıyor. Bu sayede çocukların diksiyonu da doğru bir biçimde şekilleniyor.

4 inç. 1136 x 640p ekrana sahip cihaz, içerisinde bulundurduğu mavi ışık engelleyici çip ile çocukların göz sağlığına destek oluyor. Eğer çocuğunu cihazı gözlerine 25cm’den daha yakında uzun süreli kullanırsa ekranda uyarı işareti beliriyor.

Batarya konusunda ise cihaz oldukça bonkör davranış. Xiaomi DuYQYQ AI İngilizce Öğreten Makine Pro içerisinde bulundurduğu 7800mAh batarya ile 8 saat kesintisiz kullanım sağlıyor. Cihaz kullanılmadan 3 gün boyunca açık kalabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir