Kapat

Xiaomi Dr Bei Elektrikli Diş Fırçası Tanıtıldı

Anasayfa
Haberler Xiaomi Dr Bei Elektrikli Diş Fırçası Tanıtıldı

Xiaomi Dr Bei elektrikli diş fırçası tanıtıldı.

Xiaomi, yatırım yaptığı şirketler aracılığı ile yeni bir Dr Bei diş fırçası tanıttı. Yeni Dr Bei diş fırçası, bir süredir pazarda olan mekanik diş fırçasından farklı olarak elektrikli olarak tasarlandı.

Yeni Dr Bei elektrikli diş fırçası, Soocas elektrikli diş fırçasında bulunan Sonic teknolojisi ile çalışıyor. Küçük bir fırça başlığı ile gelen cihaz ağızda bulunan tüm bölgelere ulaşma imkanı sağlıyor. Cihazda ayrıca IPX7 suya karşı dayanıklılık sertifikası da bulunuyor. 700mAh şarj edilebilir pile sahip Dr Bei elektrikli diş fırçası, 5V/1A şarj adaptörü aracılığı ile 4 saatte tam olarak şarj oluyor. Kablosuz şarj istasyonu sayesinde cihaz, normal bir diş fırçası gibi dik pozisyonda duruyor. Günde 1 kere kullanım ile tam şarjda cihaz 21 gün dayanıyor.

Cihazın içn özelliklerine baktığımızda Dr Bei Sonic diş fırçası dakikada 31000 titreşim sağlayan yüksek frekansta manyetik motorlara sahip. 5.5mm fırça kıllarına sahip cihaz dişlerdeki ve ağızdaki kör noktalara kolayca ve etkili olarak ulaşabiliyor. Cihazın titreşimi ayrıca plaklara karşı da güçlü olarak tasarlanmış. Diş macununun etrafa fırlamaması için cihazın motoru artarak normal hızına ulaşıyor.

Cihazın baş kısmı dağ-tipi yapıya sahip olmasına karşın fırça kıllarının dizilimi ise sandviç diziliminde. 3 farklı keskinleştirilmiş fırça kılları sayesinde ise cihaz, diş kanamalarını azaltıyor. Fırça başlığı ile cihazın kendisi toplamda 90 gram ağırlığa sahip. Sapın çevresi 25mm ve bu sayede kolay ve kompakt bir tutuş sağlanıyor. Fonksiyonel açıdan cihaz, güçlü ve zayıf olmak üzere iki farklı titreşim moduna sahip.

Xiaomi Youpin sitesinde satışa sunulan cihaz $15 (99 Yuan) fiyat etiketine sahip. Cihaz ile birlikte 2 adet fırça başlığı ve kablosuz şarj istasyonu geliyor. Cihazın satışı ise Çin‘de 20 Haziran‘da başlayacak.