Kapat

Xiaomi, DeepExposure AI Geliştirilmiş Fotoğraf Sistemini Kurdu

Anasayfa
Haberler Xiaomi, DeepExposure AI Geliştirilmiş Fotoğraf Sistemini Kurdu

Xiaomi, DeepExposure AI ismiyle tanıttığı fotoğraflarınızı profesyonelce işleyecek yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

Xiaomi’nin kullanıcılarına sunduğu pek çok servise bir yenisi daha eklendi. Düşük ışık koşulları yüzünden güzel detaylar alamadığınız fotoğraflarınızın yardımına yetişecek DeepExposure AI sistemi ile birlikte çekeceğiniz her fotoğraf ‘’alt-fotoğraflara’’ ayrılarak detaylı bir şekilde işlenecek.

Yapılan açıklamalara göre proje üzerinde çalışan araştırmacılar net pozlamanın yüksek kalite fotoğraflar elde edilmesinde kilit rol oynadığını söylüyor. Özellikle de mobil fotoğrafçılıkta önem kazanan pozlamanın yeni bir algoritma ile birlikte geliştirilmiş öğrenme kabiliyetine sahip bu yeni sistemde işlenmesi planlanıyor.

DeepExposure AI, çektiğiniz fotoğrafı yerel ve küresel pozlamalara göre kıyaslayarak fotoğrafığını birkaç farklı koşula göre tekrar yaratıyor. Pek çok filtre ve değerden geçen fotoğrafı, sistem kendi içerisinde değerlendirip kullanıcıya en kaliteli hali ile sunuyor.

İleri düzey bir sistem olan DeepExposure AI, fotoğrafları okumak için kullanılan sıradan algoritmalardan farklı olarak yapay zeka teknolojisi ile birlikte fotoğraflara resmen ‘’zeka’’ kazandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir