Kapat

Xiaomi Android Q Beta Takvimi Açıklandı

Anasayfa
Diğer Xiaomi Android Q Beta Takvimi Açıklandı

Xiaomi, Android Q Beta testleri için Mi 9 kullanıcıları aramaya başladı.

Android Q şu an beşinci betasında ve gelecek ay beklenen stabil versiyon için yayınlanacak son beta olma ihtimali yüksek. Pixel telefonları haricinde beta versiyonu çalıştıran cihazlar olmasına rağmen pek çok cihaz için stabil versiyonun yayınlanması bekleniyor. Geçen ay Xiaomi kullanıcılar için beta versiyonu alabilecek modellerin bir takvimini yayınlamıştı.

Xiaomi Mi 9, Android Q Kapalı Beta versiyonunu alabilecek ilk telefon olacak ve güncelleme 2019 yılının dördüncü çeyreğinde yayınlanacak. İkinci olarak Redmi K20 Pro gelirken listedeki diğer cihazları ise Mi 8, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 UD, Mi MIX 3 ve Mi MIX 2S.

Mi 9 SE’nin yanında Snapdragon 730 yonga setiyle çalışan Redmi K20’nin de 2019 yılının dördüncü çeyreğinde Android Q Beta güncellemesini alabileceğini göz önünde bulundurursak Xiaomi’nin sadece amiral gemisi modelleri üzerinde çalışmadığını, diğer segmentleri de düşündüğünü söyleyebiliriz. Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro sahipleri ise beta güncellemesini alabilmeleri için 2020 yılının ilk çeyreğini beklemeleri gerekecek. Yayınlanan güncelleme takvimi Google’ın şu anki Android Q planına göre düzenlenmiş.

Resmi MIUI hesabından yapılan açıklamaya göre Mi 9 kullanıcıları beta testleri için kayıt olmaya başlayabilir. Daha güvenli sistem, karanlık mod, OEM almadan modül güncellemelerini gerçekleştirme gibi özellikler ile birlikte gelecek Android Q, kullanıcılar arasında merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir