Kapat

Xiaomi Akıllı Uyku Bandını Tanıttı; Easy Air Brain Wave Sleeping Eye Mask

Anasayfa
Haberler Xiaomi Akıllı Uyku Bandını Tanıttı; Easy Air Brain Wave Sleeping Eye Mask

Xiaomi ilginç ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

Çinli teknoloji devi ilginç ve farklı ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Bir nevi akıllı uyku bandı olarak tanımlayabileceğimiz ürünün adı “Easy Air Brain Wave Sleeping Eye Mask”. Bu ilginç ürün Xiaomi adına Hangzhou Enter Electronic Technology tarafından üretiliyor.

İlk bakışta normal uyku bandlarına oldukça benzer bir tasarıma sahip olduğu görülen ürünü akıllı yapan içinde bulunan sensörler. Bandın alın bölgesinde bulunan sensörler kullanıcının beyin dalgalarını algılıyor ve bu dalgalara senkronize bir şekilde uykuya yardımcı müzikler çalınıyor. Bu sayede kullanıcının daha rahat ve keyifli bir uyku uyumasını sağlayan cihazın içinde bulunan yapay zeka algoritması kullanıcının derin uykuya daldığını algılayınca ses seviyesini düşürüyor ve müziği beyin dalgalarına göre senkronize ediyor.

Aynı zamanda uygulama üzerinden ayarlanan saatte ya da bünyeye en uygun zamanda kişiyi uyandırabilen akıllı uyku bandı cilt dostu materyallerden imal edilmiş. Dış ortamdan gelen ışığı %99‘a kadar kesen uyku bandı 50 gr. ağırlığında. Ürün için belirlenen fiyat ise 36 dolar.