Kapat

Xiaomi 2019’da 5G’li Telefonlar Üretecek!

Anasayfa
Haberler Xiaomi 2019’da 5G’li Telefonlar Üretecek!

Xiaomi’nin 2019 yılında 5G’li telefonlar üretmesi bekleniyor.

Snapdragon X50 5G NP modemi Qualcomm tarafından 5G ağlarını desteklemek için tasarlandı. Dün Qualcomm, aralarında Xiaomi’nin de bulunduğu en az 18 farklı akıllı telefon şirketinin Snapdragon x50 5G modem destekli akıllı telefonlar üreteceğini duyurdu. Ayrıca Amerikan menşeili yonga seti üreticisi çeşitli telekom servis sağlayıcılarının dünya üzerinde 5G ağlarının yaygınlaşmaya başlayacağını da doğruladı.

Snapdragon X50 5G NR (New Radio) mobil modem yonga seti farklı gigabit’te indirme hızlarına ulaşabiliyor. Qualcomm tanıttığı yeni 5G modeminin 2019 yılının ilk yarısında ticari kullanıma açık olacağını doğruladı. Qualcomm, servis sağlayıcıları için basın açıklamaları yaptığına ve telefon üreticileri 5G destekli telefonlar üreteceğini doğruladığına göre Qualcomm’un 2019 yılında telefonlara 5G destek sözünü yerine getireceği gözüküyor.

Snapdragon X50, kullanıcıların halka açık WiFi ağlarına giriş yapmadan bağlanmalarını sağlayacak. X50 yonga setini kullanan telefonlar ultra hızlı indirme işlemleri, yüksek hızda internette sörf yapma imkanı, üstün kalite video ve sesli görüşme imkanları, kesintisiz 360 derece kamera yayınları ve hızlı bulut depolama erişimi gibi özellikler sağlayacak. Qualcomm ayrıca VR, AR, ve bilgisayar gibi cihazlara da 5G bağlantısı getirecek.