Kapat

Xiaomi 14 Şubat’ta Hindistan’da Yeni Bir Telefon Tanıtacak

Anasayfa
Haberler Xiaomi 14 Şubat’ta Hindistan’da Yeni Bir Telefon Tanıtacak

Xiaomi 14 Şubat’ta Hindistan’da yeni bir telefon tanıtacağını açıkladı.

Xiaomi, Redmi Note 4’ü 2017 yılının Hindistan’daki ilk cihazı olarak satışa sunmuştu. Cihaz zamanla ülkede en çok satılan Xiaomi telefonlarından biri oldu. Telefon bu kadar fazla ilgi gördüğü için Xiaomi’nin bu yıl Ocak ayında Redmi Note 4’ün devam modelini Hindistan için tanıtması bekleniyordu. Bugün ise şirket, Xiaomi Hindistan resmi Twitter hesabından 14 Şubat’ta Hindistan’da yeni bir telefon tanıtılacağını doğruladı.

Şirket Redmi 5 ve Redmi 5 Plus’ı Çin’de geçen yıl Aralık ayında tanıtmıştı. Her sene yeni bir Redmi Note serisi tanıtan Xiaomi geçen yıl Çin’de Redmi Note 5’in tanıtımını yapmamıştı.

Redmi 5 ve Redmi 5 Plus’tan önceki Redmi modellerine baktığımızda Redmi Note serisi haricindeki telefonlar 5 inç ekrana sahipti. Redmi 5’in 5.7 inç, Redmi 5 Plus’ın ise 5.99 inç ekran ile tanıtıldığnı göz önüne alırsak Redmi Note 5’in Çin’de tanıtılması beklenmiyor.

Bu yüzden yeni bir rapora göre Xiaomi’nin Redmi Note 4’ün Hindistan’daki popülerliğini kullanarak Redmi 5 Plus’ı Hindistan’da Redmi Note 5 olarak tanıtması bekleniyor. Çin’de Redmi Note 5A ve Redmi Note 5A Prime ismiyle tanıtılan cihazların Hindistan’da Redmi Y1 ve Redmi Y1 Lite isimleri ile tanıtıldığını düşünürsek raporlar doğru olabilir. Diğer bir söylenti ise Redmi 5 ve Redmi 5 Plus’ın sırasıyla Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Prime isimleri ile tanıtılacağı yönünde.

Tam ekran tasarıma sahip HD+ çözünürlüklü ekran ile tanıtılması beklenen Redmi Note 5’in Snapdragon 450 yonga setini kullanacağı öngörülüyor. 2GB/3GB RAM ve 16GB/32GB ROM seçenekleri ile gelmesi beklenen telefonun 12MP arka ve 5MP ön kamerası olacağı söyleniyor. Diğer yandan Redmi Note 5 Prime ismiyle tanıtılması beklenen telefonun Full HD+ çözünürlüklü ekrana ve Snapdragon 625 yonga setine sahip olması bekleniyor. 3GB/4GB RAM ve 32GB/64GB ROM seçenekleri ile beklenen cihazın arka kamerasının 12MP, ön kamerasının ise 5MP olacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir