Kapat

MIUI 10 Geliştirici Sürümü İkinci Grup Xiaomi Cihazlarına Yayınlandı!

Anasayfa
Haberler MIUI 10 Geliştirici Sürümü İkinci Grup Xiaomi Cihazlarına Yayınlandı!

Xiaomi son sürüm ROM’u olan MIUI 10 Geliştirici ROM kapalı beta versiyonu ikinci grup cihazlara yayınladı.

Xiaomi, 31 Mayıs‘ta MIUI işletim sisteminin en yeni üyesi MIUI 10‘u tanıtmıştı. Haziran‘ın başında Çin‘de kapalı beta olarak ilk grup cihazlara yayınlanan ROM, aynı cihazlara açık beta olarak Haziran ayının sonunda yayınlandı. Dün ise şirket ikinci grup Xiaomi telefonlarına MIUI 10‘u kapalı beta olarak yayınladı.

MIUI 10 için planlanan ilk grup cihazlar Xiaomi Mi 8, Mi 8 SE, Mi 6, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Mi Note 2, Redmi S2 ve Redmi Note 5 olmuştu. Geliştirici ROM kapalı beta kayıtları Çin‘de dün kapatıldığı için şirket bugün ikinci grup cihazlara kapalı beta MIUI 10 ROM‘unu yayınlamaya başladı. Kapalı beta testlerinden sonra açık betanın ikinci grup cihazlara bu ayın sonuna kadar gelmesi bekleniyor.

Şu an ikinci grupta MIUI 10 Geliştirici ROM kapalı beta sürümünü alan toplamda 17 Xiaomi telefonu bulunuyor. Bunlar, Xiaomi Mi Note 3, Mi 5S Plus, Mi 5S, Mi 5X, Mi 5C, Mi 4C, Mi 4S, Mi Max, Mi Max Prime, Mi Max 2, Redmi Note 5A, Note 5A Prime, Redmi Note 4X (Snapdragon versiyonu), Redmi 5 Plus, Redmi 5, Redmi 5A ve Redmi 4X.

Şirketin açıklamalarına göre Mi 5X‘e açık beta sürüm daha sonra gelecek. Cihaz için gelecek güncellemenin kesin tarihi sosyal medya aracılığı ile açıklanacak. Xiaomi bu hareketi ile toplamda 27 adet telefona MIUI 10 sürümünü getirmiş oldu.

MIUI 10 Geliştirici ROM kapalı beta sürümünü MIUI 6, 7, 8 ve 9 sürümlerini kullanan cihazlara yüklemek isteyen kullanıcılar Sistem Ayarları > Cihazım > MIUI Versiyonu yollarını izleyerek direkt olarak OTA güncellemesini alabilirler.