Kapat

Xiaomi, Akıllı Ukulele Populele 2’yi Tanıttı

Anasayfa
Haberler Xiaomi, Akıllı Ukulele Populele 2’yi Tanıttı

Xiaomi’den yine farklı bir ürün tanıtımı geldi, şirket bu sefer akıllı bir ukulele tanıttı.

Xiaomi Populele 2 Akıllı Ukulele’sini tanıttı. MIJIA platformu altından 2017 yılının Şubat ayında ilk olarak tanıtılan Populele Akıllı Ukulele’nin devam modeli olarak tanıtılan cihaz, önceki modeline göre daha modernize edilmiş ve dijital bir tasarıma sahip. İlk jenerasyon ukulelenin Endonezya gülağacından yapılmasına karşın, Populele 2 Akıllı Ukulele’de T700 karbon fiber materyal ve gövdenin baştan yaratılması için ASA reçine kullannılmış. 360 derece yuvarlatılmış tasarıma sahip cihaz Mat Siyah ve Beyaz renkleri ile kullanıcısıyla buluştu.

İlk model ile birlikte aynı özellikler barındıran Populele 2, ayrıca ek özelliklere de sahip. Cihaz, Music CP adlı telefon uygulamasıyla birlikte kullanabilen Bluetooth sistemini kullanıyor. Uygulama yoluyla çaldığınız akorları görebiliyor ve daha sonra kullanabilmek için kayıt edebiliyorsunuz. Uygulama ukuleleye yeni başlayacak olanlar için büyük bir yardım vaad ediyor.

Uygulama ayrıca videolu olarak parmak ve akor tekniklerinin tanıtımını da yapıyor. İçerisinde 7 adet pop şarkı barındıran uygulama ile birlikte metronom sayacını kullanarak yeni başlayanlar için ritim çalışmaları yapılabiliyor. Uygulamanın Berklee College of Music ile birlikte geliştirildiği söyleniyor.

Populele 2 Akıllı Ukulele’nin fiyat etiketi ise $89 dolar (599 Yuan) olarak belirlenmiş.