Kapat

5 Yeni Xiaomi Telefonu Çok Yakında Avrupa’da!

Anasayfa
Haberler 5 Yeni Xiaomi Telefonu Çok Yakında Avrupa’da!

Aralarında Mi Max 3 ve POCOPHONE’un da bulunduğu beş yeni Xiaomi telefonu Avrupa’ya resmi olarak çok yakında gelecek.

Çoğunlukla etkinliğini Asya kıtasında yürütmesine rağmen Xiaomi son yıllarda dünyanın en iyi beş akıllı telefon üreticisi arasında yerini almayı başardı. Bu başarı ile birlikte şirket varlığını diğer kıtalarda da geliştirmeye başladı ve şu anda şirketin Avrupa‘daki etkinliği giderek artıyor. Fakat Xiaomi’nin tanıttığı ürünlerin geneline bakacak olursak az bir çeşit ürünün Avrupa‘ya getirildiğini söyleyebiliriz.

Son zamanlarda elimize gelen bilgilere göre Avrupa Ekonomi Komisyonu (EEC) Xiaomi‘nin beş farklı akıllı telefonuna sertifika çıkaracak. EEC‘nin bu sertifikasyonları sağlaması bu beş cihazın Avrupa‘ya çok yakında ulaşacağının büyük bir işareti.

EEC tarafından sertifikasyonu sağlanan cihazlar Xiaomi Mi A2, Mi A2 Lite, Mi Max 3, Mi 8 ve POCOPHONE. En yakın resmi tanıtım tarihi olan 24 Temmuz‘da Mi A2‘nin yanında Mi A2 Lite‘ın da tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi Mi A2 Lite‘ın Redmi 6 Pro ile aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. Snapdragon 625 ile çalışacak cihazın 4GB RAM ile kullanıcılara sunulacağı söyleniyor. 18 Temmuz‘da tanıtılacak Mi Max 3 ise Mi Phablet kategorisinin en büyük telefonu olacak. 6.99 inç, Full HD+ ekrana sahip cihaz Snapdragon 636 sekiz çekirdek yonga setinin yanında 5000mAh batarya ile gelecek.

Xiaomi‘nin alt markası tarafından kullanıcılara sunulacak ilk telefon olma özelliğini taşıyan POCOPHONE hakkında ise henüz detaylı bir bilgiye ulaşılamadı.